کد خبر: 917274 A

رئیس موزه‌های خوزستان خبر داد:

رئیس اداره موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی خوزستان از تلاش برای نمایش موزه‌های استان در فضای مجازی طی دوره شیوع ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خوزستان، سید محمد ابراهیمی امروز جمعه (دوم خردادماه ۹۹) ضمن تبریک فرارسیدن روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث فرهنگی، اظهار کرد: هرسال در تقویم کشور ۲۸ اردیبهشت‌ماه به‌عنوان روز جهانی موزه‌ها نام‌گذاری شده که این روز آغاز هفته بزرگداشت میراث فرهنگی نیز است.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی یکی از ارزشمندترین سرمایه‌های فرهنگی کشور است و معرف پیشینه و هویت کشور به‌حساب می‌آید و باید به دیگران بیاموزیم که معرفی آثار میراث فرهنگی تا حد زیادی می‌تواند فرهنگ کهن هر سرزمینی را به دنیا معرفی کرده و در راستای جلب جهانگردان و بالا بردن درآمد ملی مؤثر باشد.

رئیس اداره موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی خوزستان با بیان این‌که هفته میراث فرهنگی و روز جهانی موزه‌ها را به همه فعالین عرصه میراث فرهنگی و موزه‌داری تبریک عرض می‌نمایم، افزود: امید است در نمایش هرچه بهتر پدیده‌های طبیعی، دست‌سازهای بشری، تاریخ گذشته و آثار باستانی این مرزوبوم به مردم، گردشگران و به‌ویژه آینده‌سازان مملکت، بیش‌ازپیش موفق و مؤید باشند.

وی در ادامه با اشاره به تلاش اداره کل میراث فرهنگی خوزستان برای نمایش موزه‌های استان در فضای مجازی، عنوان کرد: در راستای راه‌اندازی موزه‌های استان، با توجه به رایزنی‌های انجام‌شده قرار است موزه‌هایی که دارای زیرساخت لازم برای ارائه در فضای مجازی هستند به وِزه در دوره کرونا به‌صورت مجازی معرفی و به نمایش درآیند.

ابراهیمی افزود: با توجه وضعیت کم‌خطر در برخی از شهرستان‌های استان، در صورت اعلام ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا و نیز مجوز وزارت میراث فرهنگی، آماده پذیرائی از بازدیدکنندگان و گردشگران در موزه‌ها با رعایت تمام دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی اعلامی هستیم.

گفتنی است، استان خوزستان دارای هفت موزه فعال در شهرستان‌های آبادان، شوش، دزفول، بهبهان، مسجدسلیمان و ایذه است.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر