کد خبر: 917271 A

غمگین در واکنش به اعتراض جمعی از کارگران شهرداری اروندکنار:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان در واکنش به اعتراض جمعی از کارگران شهرداری اروندکنار در پی عدم پرداخت حقوق معوقه خود، تأکید کرد: در راه احقاق حقوق کارگران شهرداری و سایر کارگران شریف در هر گوشه‌ای از استان با هیچ کارفرمای متخلفی مماشات نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ارسلان غمگین در گفتگو با خبرنگار ایلنا ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید فطر، اظهار کرد: برای ما و مجموعه همکارانم در خانواده بزرگ‌ تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عید زمانی است که شاهد رنج، تنگ‌دستی و سفره خالی کارگران عزیز نباشیم.

وی افزود: متأسفانه در بررسی‌های انجام‌شده توسط بازرسان کار، شاهد اجحاف در حق کارگران در برخی از شرکت‌های وابسته به  شهرداری‌های مناطق مختلف استان هستیم.

غمگین تصریح کرد: به هیچ وجهه از قانون‌گریزی کارفرمایان متخلف در عدم تمکین از قانون در جهت پرداخت حق‌وحقوق کارگران عزیز نمی‌گذریم بر همین اساس بازرسان کار مکلف شدند به‌طور ویژه از تمام شرکت‌های زیرمجموعه شهرداری‌ها بازرسی کرده و آن‌ها را مورد رصد قرار دهند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تأکید کرد: اجازه بهره‌کشی از کارگران شریف را در هیچ سطحی نمی‌دهیم.

غمگین بیان کرد: پذیرفتنی نیست که کارگران و خانواده‌هایشان آن‌هم در این شرایط سخت جامعه و بیماری ناشی از ویروس کرونا، محتاج هزینه‌های روزانه باشند.

وی با تأکید بر اینکه در راه احقاق حقوق کارگران شهرداری و سایر کارگران با هیچ‌ کارفرمای متخلفی مماشات نخواهیم کرد، عنوان کرد: براساس وظیفه ذاتی و اخلاقی مسئولیت داریم عدم تمکین کارفرمایان قانون‌گریز، از اجرای صحیح قانون کار را حتی اگر لازم باشد در بالاترین سطوح مراجع قضایی پیگیری کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: هرچند در بخش زیادی از شهرداری‌ها حقوق و مزایای کارگران عزیز به‌موقع پرداخت‌شده، اما متأسفانه اخبار خوبی درباره کارگران بعضی شهرداری‌ها در برخی از شهرها به گوش نمی‌رسد.

 وی خاطرنشان کرد: در صورت اصرار بر این بی‌توجهی‌ها، از طریق بازرسی کار و مراجع قضایی  پیگیری ویژه خواهیم کرد.

غمگین اشاره کرد: در اسرع وقت کمیته پیگیری مشکلات کارگران شهرداری در مرکز استان و همچنین در شهرستان‌ها را تشکیل داده و جلسات مستمری را با حضور فرمانداران و نهادهای نظارتی دیگر برگزار خواهیم کرد.

وی یادآور شد: در این کمیته وضعیت کارگران خصوصاً کارگران شهرداری‌ها را موردبررسی قرار داده و وضعیت آن‌ها را روشن خواهیم کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بیان کرد: با توجه به مشکلاتی که ویروس منحوس کرونا در استان ایجاد کرده، از شهرداران و شوراهای اسلامی در هر  شهر درخواست می‌کنیم، صیانت از حقوق کارگران را در اولویت قرار داده و نسبت به پرداخت دیون و حق زحمه کارگران شریف توجه ویژه داشته باشند.

خبرنگار: مریم جم

تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر