کد خبر: 917153 A

سرپرست مرکز بهداشت آبادان خبر داد:

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان از پلمپ دو کارخانه یخ‌سازی به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی، توسط کارشناسان بهداشت محیط این مرکز و پلیس نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی آبادان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، نجمه سید آقامیری اظهار کرد: در دوهفته گذشته با بازرسی‌ها و آموزش متعدد صاحبان اصناف توسط تیم‌های کارشناسی، سعی در رفع مشکلات بهداشتی مراکز حساس داشته‌ایم و مجدداً اعلام می‌کنم که اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی و مقررات فاصله‌گذاری در حال حاضر خط قرمز ماست و کسانی که از اجرای این مقررات به هر نحوی سرپیچی کنند با برخوردهای قانونی ما روبرو خواهند شد.

وی افزود: این ۲ کارخانه یخ‌سازی به علت عدم رعایت اصول بهداشتی گام دوم فاصله‌گذاری و به‌ویژه به علت عدم لفاف گذاری بهداشتی پلمپ شدند و ۵ کارخانه دیگر هم اخطاریه مربوط به رفع نواقص را دریافت نموده‌اند.

سرپرست مرکز بهداشت شهرستان آبادان با بیان اینکه کووید ۱۹ در برابر یخ‌زدگی مقاوم است، اعلام کرد: دقت در اجرای سخت‌گیرانه مقررات در کارخانه‌های یخ‌سازی که نقش مهمی در انتشار بیماری‌های فصلی منطقه و کووید دارند در صدر دستور کار بازرسان بهداشت محیط قرارگرفته است.

سید آقامیری در پایان بیان کرد: از شروع بیماری تاکنون حدود ۱۴۰۰۰ بازرسی از اصناف و اماکن مرتبط با مواد غذایی و تجمعات عمومی توسط کارشناسان بهداشت محیط انجام‌شده که بیش از ۵۰۰۰ مورد آن در خصوص اجرای مرحله دوم فاصله‌گذاری فیزیکی بوده است؛ و بسیار امید داریم که همشهریان عزیز با مشارکت مؤثر و اجرای توصیه‌های بهداشتی باعث دلگرمی ما باشند.

خبرنگار: مریم جم

آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر