کد خبر: 912663 A

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی خوزستان در گفتگو با ایلنا؛

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: تبعیت از کلیه قوانین و مقررات و از جمله اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از مصادیق جلوگیری از بهره کشی نیروی کار و پرداخت هم ارزش مزد در برابر کار انجام شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ارسلان غمگین در حاشیه نشست هم اندیشی با رییس کانون کارفرمایی انجمن های صنفی شرکت های خدماتی، پشتیبانی و فنی و مهندسی سراسر کشور و با حضور اعضاء هیئت مدیره انجمن، مدیر حوزه روابط کار، رییس روابط کار، رئیس اداره بازرسی کار و رییس حراست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، برگزار شد، در گفتگو با ایلنا اظهار کرد: انجمن های کارگری و کارفرمایی و بطور کلی شرکای اجتماعی بازوان توانمند اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند.

وی افزود: لزوم تبعیت از کلیه قوانین و مقررات و مشخصا اجرای طرح طبقه بندی مشاغل از مصادیق جلوگیری از بهره کشی نیروی کار و پرداخت هم ارزش مزد در برابر کار انجام شده است.

غمگین ادامه داد: انجمن های صنفی شرکت های خدماتی، فنی و مهندسی به عنوان یکی از  شرکای اجتماعی بسیار خوب و مؤثر در جامعه  باید همراهی کاملی با اداره کل در انجام مسئولیت های اجتماعی خود همچون همیشه داشته باشند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان عنوان کرد: بخش زیادی از وظایف وزارت توسط شرکای اجتماعی از جمله اتاق تعاون، کانون شوراهای اسلامی کار، کانون ها و انجمن های کارگری و کارفرمایی انجام می شود.

وی با تاکید بر اینکه اصرار به اجرای قانون وظیفه ما است، بیان کرد: اگر شرکتی قانون کار و مقررات و دستورالعمل های مربوطه را رعایت نکند هر چقدر هم بزرگ و خاص باشد، قطعاً با آن شرکت براساس فصل یازدهم قانون کار از طریق مراجع قضایی اقدامات لازم صورت می گیرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان بر لزوم اجرای صحیح قوانین تاکید کرد و گفت: اگر قرار است در مکتب تشیع و مسیر علوی حرکت کنیم باید خود را قائل به قوانین نظام جمهوری اسلامی بدانیم و به طور صحیح و کامل  اجرا کنیم حتی اگر دوستان ما از این اقدام متضرر شوند؛ یا کاری را نباید شروع کنیم و یا اگر شروع کردیم باید به صورت قانونی و با قدرت ادامه داده و به مقصد برسانیم.

غمگین عنوان کرد: برای جوانان خوزستان قابل باور نیست که ۱۰۰ سال پیش خرمشهر، مسجد سلیمان و آبادان مراکز تجارت و صنعت در ایران بودند و اکنون چنین وضعیت ناپایداری داشته باشند بخش زیادی از این نقصان از کوتاهی ما در عدم پذیرش دستور العمل ها و قوانین است.

وی گفت: از انجمن های کارفرمایی به عنوان شرکای بزرگ و قدرتمند خود بیش از شرکت‌های تازه کار و تازه تاسیس، انتظار داریم در اجرای قوانین و مقررات به ما کمک کنند ما نیز در کنار شما هستیم تا نگرانی ها و مشکلات شما را بررسی و تعدیل کنیم تا به یک نقطه مشترک برسیم.

غمگین یاد آور شد: طبقه بندی مشاغل باید اجرا شود و هر شرکتی که از اجرای آن سر باز زند با برخورد قانونی ما مواجه خواهد شد ما موظفیم هر آنچه قانون می گوید انجام دهیم، اگر چنین کنیم کوتاهی کرده و در حق جامعه هدف خود اجحاف کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به منظور رسیدگی به مشکلات انجمن های صنفی و شرکت های خدماتی بر رعایت موارد زیر تاکید کرد و گفت: صدور هر گونه گواهی موقت یا نامه در دست اقدام به دستگاه های مناقصه گذار توسط انجمن ها ممنوع می باشد و از وظایف انجمن ها تشکیل پرونده صلاحیت و رفع نواقص این پرونده ها قبل از ارسال به اداره کل استان و همچنین رعایت قوانین و مقررات از جمله انتظارات ما از انجمن‌ها و کانون‌ها است.

وی ادامه داد: عدم ارسال پرونده ها به صورت دستی و انفرادی، عدم مراجعه ارباب رجوع به اداره کل جهت پیگیری، نظارت بر آموزش و اجرای دقیق امر آموزش به صورت دقیق و کاربردی و به روز شدن، قابل استفاده و استناد بودن اطلاعات اعضاء، همچنین افزایش ثبت نام کارفرمایان و کارگران در سامانه جامع کار از جمله موارد مورد انتظار ما است.

غمگین تصریح کرد: کارفرمایان معرفی شده به هیئت های مراجع حل اختلاف از بین افراد تحصیل کرده و شناخته شده باشند؛ همچنین زمینه حضور بهتر اعضا در بخش‌های اقتصادی، اجتماعی و فعالیت‌ها و مسئولیت های اجتماعی عامه پسند فراهم شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان خاطرنشان کرد: به استناد قانون کار باید آموزش کارفرمایان و آشنایی با قوانین کار و ایمنی جدی گرفته شود و پرونده ها قبل از اتمام مهلت های قانونی جهت صدور صلاحیت های اولیه و یا تمدید به موقع ارسال شوند، همچنین استفاده از افراد آموزش دیده در انعقاد قراردادها از جمله موارد مهم در بهبود روند انجام کارها است.

وی در پایان گفت: براساس آیین نامه ایمنی امور پیمانکاری و آیین نامه آموزش ایمنی کارگران و کارفرمایان تمام تلاش خود را برای انجام آموزش ایمنی کارگران در قراردادهای شرکت های مادر همچون نفت و گاز و پتروشیمی و....بکار خواهیم بست تا با این روش از مشکلات جامعه کارگری در این خصوص کاسته شود.

خبرنگار: مریم جم

تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر