کد خبر: 892073 A

دبیر کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی:

دبیر کمیته شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، گفت: مجموع آب ژاول توزیع شده در ‌کشور برای ضدعفونی، سه میلیون و پانصد هزار لیتر بوده که این مقدار برای تمامی شهرستان های استان خوزستان و ۲۷ استان دیگر توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، مهرزاد غیبی، افزود:همچنین تعداد 20 هزار بطری از این مواد، بصورت بسته بندی های 2.5 لیتری توسط بسیج صنعت با همکاری بسیج محلات و روستاها، در مناطق محروم شهرستان بندر ماهشهر، مستقیما تحویل مردم شد.

غیبی افزود: علاوه بر آب ژاول، ۱۶ هزار و ۵۰۰ بطری مایع ضدعفونی کننده دست با پایه الکل، بین بیمارستان های شهرستان بندر ماهشهر، بیمارستان نفت، درمانگاه های شرکت های پتروشیمی و اداراتی که ارباب رجوع زیاد داشتند توزیع کرده ایم.

وی از کمک به تجهیز بیمارستان های استان خوزستان و تهیه شش دستگاه ventilator بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی و نیز تأمین پنج دستگاه برای بیمارستان های سطح شهرستان به انضمام یک دستگاه سونوگرافی پرتابل مجموعا به ارزش 31 میلیارد ریال که از محل اعتبارات شورای راهبردی شرکت های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تامین گردیده خبر داد و گفت: خرید و تحویل ۱۲ دستگاه تب سنج دیجیتالی پرتابل نیز برای عملیات کنترل مبادی ورودی شهر تحویل هلال احمر و دستگاه های اجرایی شهرستان شد. همچنین تهیه و تحویل ماسک ودستکش و مواد ضد عفونی کننده برای دستگاه های اجرایی شهرستان علی الخصوص نیروی انتظامی بصورت فعال انجام پذیرفته است.

غیبی، در ادامه ی صحبتهای خود، به آمار گندزدایی و ضدعفونی مناطق مسکونی شهری و حومه شهرستان بندر ماهشهر اشاره کرد و در این خصوص گفت: عملیات ضد عفونی و گندزدایی معابر شهری که خبرها و تصاویر آن قبلا منتشر ‌شده است، مجموعا" طی ۳۲ عملیات و ۱۱۸۵ نفر/ساعت توسط آتش نشانی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی انجام گردیده و این فعالیت بصورت مداوم در جریان است.

وی خاطر‌نشان کرد: با هدف پایداری سیستم تولید، تلاش داریم از طریق فرمانداری های بندر ماهشهر و آبادان، تردد کارکنان شرکت های پتروشیمی بین ماهشهر و آبادان و بالعکس را با حفظ شرایط بهداشتی، تسهیل نماییم.

رئیس HSE سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، افزود: استقرار تونل گندزدایی و ضدعفونی تریلرها و کامیونهای ورودی به مبادی گمرکی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و غربالگری رانندگان آنها بصورت شبانه روزی و همکاری جهت ایجاد نقاهتگاه برای بیماران بهبود یافته با کمک شبکه بهداشت و درمان بندر ماهشهر و پدافند هوایی ارتش در جنوب غرب کشور نیز از دیگر اقدامات منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در طول این مدت بوده است.

دبیر کمیه شرایط اضطراری منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ادامه افزود: مبلغ 5 میلیارد ریال جهت تجهیز سالن استراحت و ریکاوری پزشکان و پرستاران شبکه بهداشت و درمان شهرستان ماهشهر از دیگر خدمات شورای راهبردی می باشد.

وی در پایان، گفت: شرکت‌های پتروشیمی مستقر در منطقه، ضمن تهیه دستگاههای سم پاش انفردی، تجهیزات محافظت فردی، تجهیز خودروهای سبک و سایر تجهیزات مورد نیاز، بسیج صنایع پتروشیمی را جهت پشتیبانی و تقویت فعالیت‌های قرارگاه پدافند زیستی فعال نموده تا با هماهنگی تخصصی HSE، نسبت به ضد عفونی معابر و رفع آلودگی اماکن عمومی و نقاط پرخطر اقدامات لازم را انجام دهند.

 

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بندر امام مهرزاد غیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر