کد خبر: 891033 A

مدیر روابط عمومی دانشکده مطرح کرد:

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی آبادان نسبت به خبر تاثیر موفقیت آمیز یک داروی ضد ویروس کرونا توسط محققین دانشکده علوم پزشکی ابادان و تکذیب آن از سوی یکی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور واکنش نشان داد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از اهواز، حسن کایید خورده در این خصوص اظهار کرد: نخست اینکه این تجربه موفق حاصل یک کارآزمایی بالینی مبتنی بر روش‌های کاملاً علمی و با رعایت اصول اخلاقی زیر نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اخذ مجوزهای لازم بوده و نتایج به دست آمده کاملاً علمی و موثق است.

وی افزود: دوم اینکه مورد فوت ذکر شده در آن خبر مربوط به گذشته و قبل از این تجربه بوده و البته واضح و مبرهن است که حتی بهترین روش‌های درمانی در افراد بسیار ناتوان و موارد خیلی شدید ممکن است با مرگ همراه باشد و اصولا در هیچ کجای دنیا نیز هیچ درمانی صد درصد مؤثر نیست.

کایید تصریح کرد: سوم اینکه در این تجربه موفق، مواردی همچون: سرعت روند بهبودی بیمار، اصلاح اختلالات آزمایشگاهی، مدت زمان اقامت در بیمارستان و مرگ و میر بررسی شده که در همه موارد نتایج مثبت و با موفقیت همراه بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشکده علوم‌پزشکی آبادان عنوان کرد: در نهایت اینکه جای بسی تأسف است کسی که هیچگونه اطلاعی از جزئیات این تحقیق ندارد و اساسأ در حوزه مدیریت و اختیارات وی نیست اقدام به تکذیب چنین خبری می نماید.

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد اخبار خوشحال کننده دیگری نیز از موفقیت در این حوزه باشیم.

خبرنگار: مریم جم

دانشکده علوم پزشکی آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر