کد خبر: 890912 A

شنبدی هشدار داد:

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، ضمن اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به سیر صعودی این ویروس در شهرستان بندر ماهشهر و شرایط بحرانی این شهرستان هشدار داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از شهرستان بندر ماهشهر، محمد شنبدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران و صاحبان قلم، اظهار داشت: رسانه همیشه در جهت دهی و کمک به افکار عمومی نقش مهم و بی بدیلی داشته که این روزها همپای کادر درمان در خط مقدم  رسالت و مسئولیت اجتماعی خود را به جا می آورد و بدون شک نبود رسانه یک کلاف سر در گم در بین مردم ایجاد خواهد کرد.

وی گفت: شکست ویروس کرونا تنها در اختیار گروه خاصی از کشور نیست و شکست آن یک اراده جمعی می‌طلبد که متاسفانه این همت و اراده با وجود توصیه ها و تذکرات در برخی از شهروندان دیده نمی‌شود و جای سوال و تعجب دارد که چرا این مهم را جدی نگرفتند؟

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، با اشاره به عدم توجه مردم به توصیه های پیشگیرانه، پدیدار شدن یک بحران در روزهای آینده را یادآوری کرد و گفت: با این بی توجه ای که در بین مردم وجود دارد باعث سیر صعودی این ویروس شدیم و متاسفانه در شهرستان بندر ماهشهر، در آستانه پدیدار شدن بحران هستیم.

وی با اشاره به آمار مبتلایان شهرستان، عنوان کرد: مجموعه مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ تا به امروز ۳۹ مورد بوده که از این تعداد ۲۲ نفر با شکست این ویروس ترخیص شدند و در حال حاضر ۱۰ نفر در بستر این بیماری هستند و متاسفانه ۳ نفر از این مبتلایان را از دست دادیم و در بین ما نیستند.

شنبدی در ادامه افزود: از این جمع، ۴۵/۷ درصد خانه دار بودند و گفتنی است که ۵۷ درصد به دلیل رفت و آمدهای فامیلی بوده که متاسفانه با وجود تذکرات لازم این نشان می دهد رفت و آمدهای فامیلی که بارها به خودداری از آن تاکید شده همچنان ادامه دارد و از جمعیت کارمندان ۱۴/۲۸ درصد و از جمعیت مشاغل آزاد ۳۴/۲۸ درصد و همچنین از افراد بیکار هم ۵/۱ درصد به این ویروس مبتلا شده اند.

وی با تفکیک جنسیت و وضعیت تاهل بیماران، تصریح کرد: با تفکیک جنسیت، ۴۸/۵ درصد از مبتلایان از جمع آقایان و ۵۱/۵ درصد از جمع خانم ها بوده که ۸۸/۶ درصد متاهل و ۱۱/۴ درصد مجرد گزارش شده که هر ۳ شخص فوت شده بطور صد در صد بیماری زمینه ای داشته اند و میانگین سنی آنان ۵۰ سال بوده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، با تفکیک شهر و شهرک های مبتلا شده به ویروس کووید ۱۹ در شهرستان، در زمان ۲۴ ساعته گذشته، تشریح کرد:

شهرک بعثت: ۲ مورد مثبت

شهر چمران: ۱ مورد مثبت

روستای حدامه: ۲ مورد مثبت

روستای مقطوع: ۱ مورد مثبت

خیابان طالقانی بندر ماهشهر: وضعیت قرمز

بندر امام خمینی (ره): ۱۰ مورد مثبت که ۵ مورد سهم فاز ۴ بوده و ۳ مورد هم سهم کوی اباذر، ۱ مورد منطقه ۲۵۰ دستگاه و ۱ مورد هم منطقه مولوی گزارش شده است.

شهرک طالقانی نیز ۱ مورد مثبت داشته است.

شنبدی با اشاره به انتظار مسئولان و همچنین توجیحات مردم در خصوص نبود لوازم بهداشتی اعم از ماسک، الکل و دستکش، عنوان کرد: انتظار و توصیه ی در خانه ماندن، خواسته زیادی نیست و هیچ هزینه ای هم ندارد. برای خود و اطرافیان خود ارزش قائل شوید و هیچ نیازی به کار های عجیب و غریب نیست. افراد سالم احتیاجی به استفاده از ماسک ندارند. استفاده از الکل برای پوست توصیه نمی شود و تنها شست و شوی دست با آب و صابون بطور مرتب کفایت می کند.

وی در پایان یادآوری کرد: اگر مردم به بی توجه ای های خود و جدی نگرفتن این ویروس ادامه دهند شاهد اتفاق های جبران ناپذیری خواهیم بود و یک بحران جدی شکل خواهد گرفت و شکست این ویروس بسیار دشوار خواهد شد.

قاسم پور

خبرنگار: سالار قاسم پور

عکاس: سالار قاسم پور

شبکه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر