کد خبر: 890908 A

احسان پور خبر داد:

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: در سایه بی‌توجهی مردم، کرونا همچنان در خوزستان می‌تازد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، علی احسان پور با اشاره به دوره کمون ۷ الی۱۰ روزه کروناویروس، گفت: این افزایش آمار ابتلا متاسفانه به علت عدم توجه به هشدارها به ویژه در روزهای پایانی سال گذشته توسط برخی از شهروندان بوده است که علی رغم توصیه های مداوم و مکرر همچنان  به خرید شب عید اقدام کرده و به انتشار بیماری در جامعه کمک کردند.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در خوزستان مشاهده شده و این نشان از جدی نگرفتن هشدارها و توصیه توسط برخی از شهروندان است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد: موارد جدید به تفکیک ۹ مورد در اهواز، خرمشهر و کارون هر کدام ۵ مورد، آبادان۴ مورد، شهرستان های امیدیه، باوی، بهبهان، دزفول و شادگان هر کدام ۳ مورد، اندیمشک و بندر ماهشهر هر کدام ۲ مورد و شهرستان های حمیدیه، رامهرمز، شوش و مسجدسلیمان نیز هر کدام ۱ مورد بوده است.

احسان پور با اعلام بهبودی و ترخیص ۳۳۳ نفر از ابتدای این اپیدمی در استان، گفت: در حال حاضر ۱۶۶ بیمار در مراکز درمانی استان تحت مداوا هستند.

وی در پایان از فوت ۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته استان بر اثر ابتلا به کروناویروس خبر داد و افزود: متاسفانه تاکنون ۷۱ نفر از شهروندان عزیز خوزستانی جان خود را از دست دادند. روز گذشته دو بیمار بستری در اهواز،  یک بیمار در آبادان، یک بیمار در دزفول و دو بیمار در بهبهان فوت شدند.

در ۲۴ ساعت گذشته (۶ لغایت ۷ فروردین۹۹)  ۴۶ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان خوزستان به ثبت رسیده که به تفکیک زیر است:

۹ مورد اهواز

۵ مورد خرمشهر

۵ مورد کارون

۴ مورد آبادان

۳ مورد دزفول

۳ مورد باوی

۳ مورد شادگان

۳ مورد امیدیه

۳ مورد بهبهان

۲ مورد بندر ماهشهر

۲ مورد اندیمشک

۱ مورد شوش

۱ مورد رامهرمز

۱ مورد حمیدیه

۱ مورد مسجدسلیمان

با احتساب این ۴۶ نفر تعداد کل مبتلایان استان به ۵۷۰ نفر افزایش یافت.

دانشگاه علوم پزشکی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر