کد خبر: 890147 A

سلمان زاده اعلام کرد:

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان درباره اعلام رتبه نخست ابتلا به کرونا ویروس نسبت به جمعیت در خرمشهر توضیح داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، شکرالله سلمان زاده در خصوص اعلام رتبه نخست ابتلا به کرونا نسبت به جمعیت در خرمشهر، چند نکته مهم را یادآور شدند که به شرح زیر به اطلاع همشهریان عزیز می رسانیم:

  • نخست اینکه دلیل این موضوع در وهله‌ی اول مربوط به بیماریابی دقیق و نمونه گیری به موقع از تمام افراد مشکوک است که این امر باعث می شود تا شناسایی موارد مثبت افزایش پیدا کند.
  • دوم اینکه روش صحیح نمونه گیری از موارد مشکوک است که در اعلام نتیجه آزمایشات بسیار مهم است، بنابراین سعی شده این کار به روش کاملاً علمی انجام شود تا خطایی در نتیجه آزمایشات صورت نگیرد.
  • سوم اینکه شهرهای آبادان و خرمشهر با توجه به شرایط ویژه مثل وجود بنادر تجاری، صنایع بزرگ، راه آهن، فرودگاه و حجم بالای حضور مهندسین، کارکنان غیربومی و خارجی که به منطقه تردد می کنند را نباید با خیلی از شهرهای استان که به هیچ وجه شرایط مشابهی با شهرهای بزرگ آبادان و خرمشهر ندارند را مقایسه کرد و این مقایسه اصولاً صحیح نمی باشد.
  • چهارم اینکه آنچه در نهایت بر تعداد مبتلایان مؤثر است همکاری مردم عزیز و رعایت توصیه ها به ویژه ماندن در منزل و همچنین همت بیشتر مسئولین در اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا است.
دانشکده علوم پزشکی آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر