کد خبر: 888771 A

سلمان زاده خبر داد:

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان از خرید ۶ دستگاه تنفس مصنوعی برای بیماران کرونایی توسط شرکت صنعت نفت آبادان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان، شکرالله سلمان زاده اظهار داشت: در راستای اجرایی کردن مصوبات ستاد مبارزه با کرونا دانشکده علوم پزشکی آبادان، با پیگیری رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان و حمایت مدیرعامل شرکت پالایشگاه نفت آبادان ۶ دستگاه تنفس مصنوعی (ونتیلاتور) را برای کمک به درمان بیماران مبتلا به کرونا خریداری و تحویل بیمارستان آیت اله طالقانی این شهرستان داد.

سلمان زاده گفت: همچنین ۵ دستگاه دیگر نیز در هفته آتی از سوی بیمارستان امام خمینی (ره) شرکت نفت در اختیار بخش ICU این بیمارستان قرار خواهد گرفت.

وی افزود: این در حالیست که پیش از این نیز یکدستگاه ونتیلاتور پرتابل را در اختیار مرکز فوریت‌های پزشکی دانشکده علوم پزشکی آبادان قرار داده اند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان ضمن تقدیر از همراهی مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت آبادان، بیان کرد: این مجموعه از ابتدای شیوع این بیماری در منطقه همراه و همگام با دانشکده علوم پزشکی آبادان علاوه بر اجرایی کردن مصوبات ستاد مبارزه با کرونا در بخش های ایمنی، سلامت محیط، بهداشت و درمان، کلینیک تب و بخش بیماران حاد تنفسی را نیز برای تشخیص و انجام اقدامات اولیه درمانی برای بیماران مشکوک به کرونا در این بیمارستان راه اندازی کردند.

سلمان زاده در پایان گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) در صورت نیاز، آمادگی لازم را برای برای بستری بیماران کرونایی دارد و مسئولین پالایشگاه و بهداشت و درمان تاکنون در این زمینه همکاری شایسته ای را با ما داشته اند.

دانشکده علوم پزشکی آبادان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر