کد خبر: 877703 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیر دفتر برنامه ریزی منابع آب معاونت مطالعات پایه سازمان آب و برق خوزستان، گفت: مطابق با پیش‌بینی‌های به عمل آمده جریانات سیلابی به سدهای استان خوزستان وارد شده که همه آنها تاکنون بطور کامل مهار شده اند.

داریوش بهارلویی امروز چهارشنبه ۷ اسفندماه در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار کرد: براساس آخرین اطلاعات ثبت شده بیش از 700 میلیون متر مکعب آب وارد مخازن سدهای استان خوزستان شده که سهم سدهای کارون بیش از سایر سدها و معادل 288 میلیون مترمکعب بوده است و در سد دز این رقم به 258 میلیون مترمکعب و در سد کرخه به 164 میلیون مترمکعب میرسد.

وی افزود: حداکثر ثبت شده ورودی آب در حوضه کارون نزدیک به 2000 مترمکعب برثانیه، در حوضه دز 4100 مترمکعب برثانیه و در حوضه کرخه 2706 مترمکعب برثانیه بوده است.

مدیر برنامه ریزی منابع آب سازمان آب و برق خوزستان ادامه داد: اگر تداوم جریانات سیلابی وجود داشته باشد، برای اعلام ارقام نهایی میزان سیلاب ورودی باید منتظر روزهای آینده و تثبیت جریان آب ماند.

بهارلویی با بیان اینکه در طی سیلاب اخیر خروجی از سدهای استان افزایش نداشته است، عنوان کرد: با برنامه ریزی هایی که از ابتدای سال آبی برای کاهش حداکثری ریسک سیلاب انجام گرفت، هم اکنون حدود 8.1 میلیارد مترمکعب برای تسکین و کنترل سیلاب فضای خالی وجود دارد که بخوبی برای مهار سیل اخیر کفایت می کند.

وی یادآور شد: متاسفانه سیلاب و بارش های اخیر اثر چندانی در سد مارون و مناطق پایین دست آن نداشته است، اگر چه سعی شده تا جای ممکن نسبت به ذخیره سازی آب در بارش ها در این سد اقدام شود.

خبرنگار: مریم جم

آب و برق خوزستان سدهای استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر