کد خبر: 873089 A

صبح امروز برگزار شد؛

تندیس سردار شهید قاسم سلیمانی به عنوان اولین تندیس در کشور امروز دوشنبه ۲۸ بهمن ماه در اهواز مورد بهره برداری قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در آیین رونمایی از تندیس سردار شهید قاسم سلیمانی که امروز دوشنبه در میدان فرودگاه اهواز انجام شد، اظهار داشت: پیکر مطهر این سردار برای نخستین بار در اهواز به زمین نشست و مردم خوزستان و اهواز در تشییع پیکر این شهید استقبال باشکوهی داشتند، بنابراین باید نخستین تندیس این شهید نیز در این استان و شهر به بهره‌برداری برسد. با توجه به خدمات و ایثارگری سردار قاسم سلیمانی در خوزستان و زحمت‌های بی‌شائبه وی در سیل اخیر، از شهردار و اعضاء شورا که در این راستا کمک کردند تا این کار انجام شود، تشکر می‌کنم.

در ادامه این مراسم حسن شاهوارپور، فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان بیان کرد: از شهردار و اعضاء شورای شهر اهواز که به این سرعت با عنایت به کار فرهنگی و تزئین اهواز به نمادهای فرهنگی و مذهبی، این اقدام را انجام دادند، تشکر می‌کنیم. امیدواریم مانند دیگر کارها، یک حرکت فرهنگی با این نگاه در کل کشور انجام شود.

وی افزود: آنچه مهم است ادامه راه سردار سلیمانی است؛ که با این حرکت، نگاه ما این است که در حوزه فرهنگی تلاش کنیم مسیر سردار سلیمانی را طی کنیم. سردار حاج قاسم سلیمانی انسان جهادی به تمام معنا بود. یعنی برای خدمتگزاری لحظه‌ای دریغ نمی‌کرد و همه زندگی خود را صرف خدمت به اسلام و مسیری که مورد رضایت خدا است، طی کرد.

فرمانده سپاه حضرت ولی‌عصر(عج) خوزستان گفت: یکی از موضوعات مهم که باید به آن دقت کنیم، این است که کار جهادی و اقدام جهادی نیازمند همه مردم ما است و مردم ما از کسانی که اینگونه عمل می‌کنند، تشکر و تکریم می‌کنند.

شاهوارپور گفت: سردار سلیمانی محور وحدت جهان اسلام شد و با حرکتی که در طول سال‌های گذشته انجام داد و به ویژه با شهادت ایشان و همرزمانش در عراق، مسیر نورانی را با خون خود آبیاری کرد و وحدت اسلامی را با عمل انسجام بخشید.

وی تصریح کرد: در برخورد با آمریکای جنایتکار، نظام و مردم ما به این جمع‌بندی رسیدند که باید در موقعیتی جواب محکم و دندان‌شکنی به آمریکای جنایتکار دهیم و رسما اعلام کردیم؛ بنابراین با شهادت سردار سلیمانی برای همه دنیا ثابت شد که این حمله نظامی و اقتدار پوشالی آمریکا با خون پاک سلیمانی بر باد رفت و آمریکایی‌ها امروز در انفعال کامل هستند.

آیت‌الله محسن حیدری نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری در آیین رونمایی از تندیس شهید سلیمانی،  اظهار داشت: خدا را شاکریم که امروز در آیین رونمایی نخستین تندیس قهرمان سرافراز جهان اسلام شهید سردار سلیمانی هستیم. از حُسن ابتکار شهردار و شورای شهر اهواز برای این اقدام تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: قرار دادن تندیس حاج قاسم سلیمانی از مصادیق و ذکرهم به ایام الله است؛ زیرا حاج قاسم سلیمانی نماد یک مکتب، یک راه است و به تعبیر مقام معظم رهبری، وی به مکتب و راه تبدیل شد.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: زمانی که جوانان و نسل‌های آینده تمثال شهید سلیمانی را مشاهده می‌کنند، به یاد ارزش‌هایی می‌افتند که حاج قاسم برای آن، خود را فدا کرد.

حیدری بیان کرد: اهواز این حق را دارد که نخستین میزبان پیکر پاک شهید سلیمانی بوده است. و اولین نصب کننده تندیس سردار قهرمان جهان اسلام باشد؛ زیرا حاج قاسم بر همه امت اسلام حق دارد، اما بر خوزستان حق بیشتری دارد. حاج قاسم هشت سال دفاع مقدس را در این آب و خاک و در کنار رزمندگان خوزستان بود و حماسه‌ها آفرید و در روزهای آخرین حیات طیبه خود به مسئولین و مجلس شورای اسلامی توصیه کرده بود که هوای خوزستان را داشته باشند.

وی افزود: سردار سلیمانی توصیه کرده بود به خوزستان مانند دفاع مقدس نگاه کرد. یعنی همانطور که در زمان جنگ مساله اول کشور دفاع مقدس بود، اکنون نیز باید مساله اول کشور، خوزستان باشد.

در ادامه این مراسم، موسی شاعری شهردار اهواز اظهار کرد: اهواز افتخار دارد که نخستین میزبان پیکر پاک شهید سلیمانی و همرزمانش باشد. اهواز نخستین شهری بود که یک اتوبان و بلوار بزرگ را به نام شهید سردار سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس مزین کرد. امروز نیز مفتخریم که نخستین تندیس این شهید در کشور پرده‌برداری می‌کنیم.

وی افزود: خوشحالیم که با استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان خوزستانی، این تندیس زیبا ساخته شد تا یادمان باشد مدیون چه کسی هستیم.

شهردار اهواز تصریح کرد: شهرداری اهواز به دنبال این است که جهت توسعه شهر حرکت کند و پروژه‌های متعددی در دست اجرا است که به زودی یک به یک به مرحله بهره‌برداری می‌رسند.

شاعری عنوان کرد: همچنین به سردار شاهوارپور بابت قرار گرفتن نام وی در لیست دشمنان تراز اول شیطان بزرگ را تبریک می‌گویم که این حرکت آن‌ها سند افتخاری برای وی است.

WhatsApp Image 2020-02-16 at 11.31.58 PM

دزفول سردار قاسم سلیمانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر