کد خبر: 872276 A

به مناسبت بزرگداشت میلاد حضرت فاطمه(س) و روز زن؛

به همت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، همایش حجاب و عفاف به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و بزرگداشت روز زن برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، ارسلان غمگین امروز شنبه ۲۶ بهمن ماه، در همایش عفاف و حجاب که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان به مناسبت بزرگداشت ولادت حضرت فاطمه( ص) و روز زن برگزار شد، اظهار کرد: عفاف آموزه دین مبین اسلام و موجب مصونیت فرد از آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: در مکتب قرآن  به عفاف در سه بعد پوشش، رفتار و کلام تاکید شده است و فاطمه زهرا (س) در نقش فرزند پیامبر اکرم (ص) و نقش همسر علی ابن ابیطالب(ع) و مادر گوهرانی همچون حسن(ع)، حسین(ع) و زینب (س)، در طول عمر کوتاه خود نمونه نیکو در هر سه بعد بود.

غمگین‌ با اشاره به اینکه زن ریحانه بهشتی و مظهر جمال و زیبایی خداوند است، تصریح کرد: در همه ادیان الهی به رعایت حجاب، پوشش و عفاف تاکید شده است و زنان ایرانی خیلی پیش تر از ورود اسلام، از حجاب کامل برخوردار بوده اند و پذیرش اسلام و تکوین و گسترش آن در ایران باعث گردید این مهم دقیق تر و منسجم تر شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان با بیان اینکه وجوب حجاب برای زنان از ضروریات دین مبین اسلام‌ است، عنوان کرد: در حدود ۴ آیه در قرآن کریم به رعایت حجاب و بیش از ۱۰ آیه به حفظ عفت و پاسداری از حریم اشاره شده است.

وی یکی از فواید حجاب را آرامش روانی فرد در جامعه خواند و گفت: مادران باید نسبت به تقویت بنیه اعتقادی خصوصا در امر حجاب و عفاف نسبت به فرزندان خود حساسیت به خرج داده و عواقب عدم رعایت ان را به فرزندان خود گوشزد کنند.

غمگین ادامه داد: باید در جهت ارتقاء سطح آگاهی جوانان در خصوص حفظ حد و حدود، عفاف و حجاب در جامعه و خانواده تلاش کرد و در مقایسه ای منصنافه جایگاه والای زن در اسلام را با سایر ادیان و دولت های غربی تبیین کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان مهمترین آثار و برکات حفظ حجاب در زندگی را رضایت خداوند و تحکیم پایه های جامعه و  استحکام و بهبود روابط خانوادگی عنوان کرد و گفت: شاید برخی تصور کنند که عفاف و حیا هیچ گونه ارتباطی با حجاب ندارند، ولی باید دانست که رعایت حجاب از درونی عفیف و با حیا نشأت می گیرد و در ظاهر بروز می کند.

WhatsApp Image 2020-02-15 at 2.57.28 PM(1)

غمگین با بیان اینکه حجاب به زن هویت میبخشد، یاد آور شد: در فرهنگ غرب از زن به عنوان یک ابزار تجاری و تبلیغاتی استفاده می شود در حالیکه اسلام برای زن هویتی الهی قائل است که مانع شیوع فحشا و منکرات در جامعه می شود.

وی با اشاره به اینکه ما در این اداره کل تمام تلاش خود را برای تسهیل شرایط و برطرف کردن موانع پیش روی همکاران خود انجام‌ می دهیم، خاطرنشان کرد: قطعا بانوان تأثیر گذاری زیادی در پیشبرد اهداف اداره کل خواهند داشت و اصلا هر کاری که با بانوان واگذار شود، دقیق و منظم انجام می شود.

WhatsApp Image 2020-02-15 at 2.57.28 PM

خبرنگار: مریم جم

روز زن تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر