کد خبر: 862508 A

کارگروه توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر، به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خوزستان، با حضور مسئولان استانی در سالن جلسات این اداره کل برگزار گردید.

به گزارش ایلنا از خوزستان، کارگروه توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر، به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در سالن جلسات این اداره کل، با حضور عبدالله حسینی مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان، سید حکمت الله موسوی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، حسین جعفر خادم مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر، علی رحم کریمی مدیرکل امور عشایر، سید سعید حسینی نژاد معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از کارشناسان این دستگاهها تشکیل شد.

حسینی مدیرکل امور روستایی استانداری خوزستان، تشکیل این کارگروه را یک فرصت مغتنم برای توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر برشمرد و یکی از موانع و چالش های پیش روی این صنعت را عدم بازاریابی مناسب دانست و جهت آسیب شناسی بازارهای هدف تشکیل کمیته بازاریابی را پیشنهاد کرد.

حسین جعفر خادم مدیرکل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان نیز در این جلسه ضمن حمایت از توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر، یکی از مهم ترین نیازهای جامعه عشایری را بیمه اجتماعی دانست و گسترش عدالت اجتماعی، کاهش فاصله برخورداری جامعه عشایری نسبت به جوامع روستایی و شهری، تامین سلامت و ارتقاء سطح خدمات بهداشتی- درمانی، توسعه پوشش بیمه‌های اجتماعی و درمانی و همچنین افزایش خدمات حمایتی در مناطق عشایری را خواستار شد.

در پایان جلسه نیز مصوب شد، کمیته ای متشکل از کارشناسان دستگاه های عضو کارگروه توسعه گردشگری و صنایع دستی عشایر، ضمن پیگیری مصوبات کارگروه، نسبت به بررسی پیشنهادات و ارائه راهکارهای سازنده اقدام و تعامل نمایند.

WhatsApp Image 2020-01-20 at 11.11.56 PM

گردشگری و صنایع دستی عشایر خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر