کد خبر: 857775 A

طی جلسه ای منعقد شد؛

تفاهم نامه مشترک بین دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و شرکت فولاد خوزستان به منظور گسترش زمینه های کاربردی اجرایی، آموزشی و پژوهش های کاربردی جهت رفع نیازهای موجود در صنایع کشور منعقد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، عصر امروز پنجشنبه ۱۹ دی ماه، تفاهم نامه مشترک‌ میان دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان و شرکت فولاد خوزستان منعقد گردید.

شهرام شهرویی، سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان، در خصوص مفاد این تفاهم‌نامه اظهار کرد: محورهای همکاری این تفاهم‌نامه عبارت است از: ۱- تدوین دانش فنی و بومی سازی تجهیزات و انتقال فناوری نوین ۲- کاهش هزینه‌های تولید شرکت در زمینه های بهینه سازی مصرف انرژی مواد مصرفی و کاهش ضایعات و بازفرآوری آنها با همکاری طرفین ۳- همکاری متقابل در تحقیق و اجرای طرح های بهینه سازی و اولویت های پژوهشی ۴- تعریف و اجرای پروژه های صنعتی و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی مورد نیاز ۵- بهره‌گیری متقابل از خدمات فنی و آزمایشگاهی ۶- بهبود شاخص های ایمنی سلامت و بهداشت حرفه ای و محیط زیست.

وی ادامه داد: بهره گیری متقابل از اعضاء هیأت علمی دانشگاه و کارکنان شرکت در اجرای آموزش های تخصصی کوتاه مدت مهارت افزایی و صلاحیت حرفه ای ۸- همکاری طرفین در اجرای رشته گرایش های کاردانی و کارشناسی بدون آزمون ۹- بهره گیری از ظرفیت طرفین در زمینه خدمات ورزشی و تاسیس مدارس تخصصی ۱۰- بهره گیری از ظرفیت های دانشگاه جهت برگزاری آزمون های استخدامی ۱۱- مطالعات و پیش‌بینی بازار داخلی و جهانی با مشارکت طرفین ۱۲- آینده پژوهی در صنعت فولاد کشور و جهان و جهت گیری های استراتژیک براساس نتایج حاصل از آن ۱۳- تسهیل در بهره گیری از امکانات رفاهی طرفین.

 شهرویی تصریح کرد: به منظور پیگیری و اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه، کمیته مشترک ۴ نفره توسط رئیس دانشگاه و مدیرعامل شرکت رسما معرفی خواهد شد. این کمیته با برگزاری جلسات در فواصل زمانی معین نسبت به بررسی کارشناسی موارد و ارائه گزارشی از نتایج حاصله به نمایندگان ذی‌ربط اقدام خواهد نمود. مدت اعتبار این تفاهم نامه سه ساله و قابل تمدید است.

سرپرست دبیرخانه دانشگاه آزاد اسلامی گفت: قراردادی با اعتبار ۲/۵ میلیارد تومان نیز بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت فولاد خوزستان در زمینه‌های پژوهشی امضاء شد که مقرر شد این طرح ظرف مدت سه سال اجرایی شود.

محمدی مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان نیز در این جلسه، عنوان کرد: گروه فولاد خوزستان به عنوان بزرگترین عرضه کننده شمش فولاد کشور و اولین تولیدکننده فولاد با فناوری احیاء مستقیم و کوره های قوس الکتریکی با تولید ۳/۸ میلیون تن شمش فولادی، بیش از ۴/۶ میلیون تن آهن اسفنجی، ۶/۴ تن گندله و ۲/۵ میلیون تن کنستانتره و اضافه شدن خط جدید گندله سازی با ۲/۵ میلیون تن به خط تولید گروه فولاد خوزستان در منطقه سنگان، طی سال های اخیر همواره به عنوان صادر کننده نمونه و برتر در کشور مورد توجه بوده است.

 وی تصریح کرد: کیفیت و رقابت پذیری محصولات و حضور موفق در بازارهای بین المللی، برند KSC را به یک تولیدکننده معتبر جهانی تبدیل نموده است.

محمدی عنوان کرد: فولاد خوزستان براساس سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و مطالعات و تحلیل های استراتژیک در جهت عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی، سیاست بومی سازی فناوری و اتکا به منابع داخلی را به عنوان راهکار اصلی رشد و پیشرفت در نظر گرفته است.

وی تاکید کرد: در ادامه سیاست های اتکا به منابع داخلی و توسعه درون زا و همچنین در جهت توسعه روابط و همکاری های بین صنعت و دانشگاه، امیدواریم با انعقاد این تفاهم نامه با همدلی و هماهنگی بیش از پیش زمینه توانمندسازی صنعت و دانشگاه فراهم شود.

لازم به ذکر است، در ۱۹ دی ماه سال گذشته نیز، تفاهم نامه مشترکی میان دانشگاه آزاد اسلامی اهواز، در زمینه آموزش مقاطع مختلف تحصیلی برای کارکنان و خانواده‌های شرکت فولاد خوزستان، مشارکت در ساخت پروژه بیمارستان نیمه‌کاره فولاد و استفاده از امکانات تربیت‌بدنی مجموعه فولاد برای دانشجویان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با شرکت فولاد خوزستان امضاء شده است.

خبرنگار: مریم جم

شرکت فولاد خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر