کد خبر: 856697 A

نیروگاه رامین اهواز با تکیه بر دانش کارکنان متخصص خود و با اعتماد به تولیدکنندگان داخلی اقدام به طراحی و جایگزینی بوستر پمپ واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۳ خود نمود.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، مصطفی ذبایح نجف آبادی سرپرست معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین اظهار داشت: بوستر پمپ ها جهت افزایش فشار آب تغذیه خروجی از دیراتور و ورودی به فید پمپ ها طراحی شده اند که با دبی ۶۵۰ متر مکعب در ساعت و فشار ۲۲ bar و دمای ۱۶۵ درجه سانتی گراد در مدار می باشند.

وی با اشاره به اعتماد نیروگاه رامین به دانش متخصصان جوان و تکیه بر توانمندی شرکت های داخلی در عرصه ساخت تجهیزات صنعتی بمنظور حمایت از تولیدات داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی، گفت: پس از تحقیقات تخصصی و بررسی های فنی توسط کارشناسان مجرب نیروگاه و با مشارکت و استفاده از ظرفیت های شرکت پمپ ایران اقدام به طراحی و ساخت این پمپ نمودیم که این موضوع باعث کاهش هزینه ها جهت خرید نمونه روسی یا اروپایی این تجهیز شده است.

حسام سیفی مجد کارشناس و مسئول اجرایی این پروژه نیز بیان کرد: فرسودگی ناحیه پوسته پمپ ها که در اثر جت کردن آب و جوشکاری متعدد جهت بازسازی و استفاده مجدد ایجاد می شود باعث کاهش کارایی این تجهیز می شود و طراحی این پمپ ها نیز به گونه ایی است که امکان استفاده از ابزار روز جهت تسریع در تعمیرات و کاهش استهلاک نیروی انسانی وجود ندارد.

وی افزود: در طراحی این پمپ تغییراتی در سیستم روغنکاری یاتاقان های پمپ و همچنین طرح پیچ های پوسته دادیم که این تغییرات استفاده از ابزارهای پنوماتیکی جهت تعمیرات مورد نیاز این پمپ در آینده را آسان تر می کند.

لازم به ذکر است، این بوستر پمپ هم اکنون بر روی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۳ نصب و آماده بهره برداری می باشد.

نیروگاه رامین اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر