کد خبر: 852807 A

‍ از سوی معاونت گردشگری خوزستان؛

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره ملی گل نرگس بهبهان، شرایط و ضوابط حضور در این جشنواره را اعلام کرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط‌عمومی اداره ‌‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، غلام شجاعی امروز یکشنبه هشتم دی‎ماه با اشاره به اینکه هشتمین جشنواره ملی گل نرگس بهبهان از 12 تا 14 دی‎ماه جاری برگزار می‎شود، اظهار کرد: براساس برنامه‎ریزی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی امسال برای برگزاری جشنواره ملی گل نرگس، سه استان دیگر شامل فارس، اصفهان و چهارمحال و بختیاری در کنار خوزستان به عنوان استان‎های معین انتخاب شده‌‎اند.

وی عنوان کرد: براساس برنامه‎ریزی‎های صورت‎گرفته، در حاشیه جشنواره گل نرگس، نمایشگاه صنایع دستی، نشست‎های علمی و تخصصی گل نرگس، کارگاه آموزشی، برنامه‎های آئینی و دیگر برنامه‎ها برگزار می‎شود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان گفت: هتل‎ها و سایر مراکز اقامتی و پذیرائی، صنایع دستی و هنری، دفاتر و شرکت‎های‌خدمات مسافرتی و گردشگری، طبیعت‎گردی، شرکت‎های سرمایه‎گذاری، جامعه‎ها و انجمن‎ها، آموزشگاه‎های مرتبط و دانشگاه‎ها، موزه‌‎ها و کاخ‎موزه‎ها، گروه‎های نمایش آئینی و موسیقی محلی و مزرعه‎داران گل نرگس، حوزه‎های مرتبط با نمایشگاه در جشنواره گل نرگس امسال هستند.

شجاعی محل برگزاری جشنواره را هتل مارون بهبهان اعلام کرد و افزود: زمان گشایش جشنواره ساعت 14 دوازدهم دی‎ماه خواهد بود؛ ضمن این‎که تاریخ درنظر گرفته ‎شده برای غرفه‎چینی نیز یازدهم دی‎ماه است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان، روشنایی متعارف، یک عدد میز، دو عدد صندلی به همراه کتیبه سر در غرفه را از امکانات هر غرفه عنوان و گفت: تأمین اجاره غرفه، اسکان و پذیرائی افراد انتقال از محل اقامت به نمایشگاه و بالعکس بر عهده اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان خواهد بود.

وی همچنین با بیان این‎که ثبت‎نام غرفه‎ها توسط معاونت گردشگری خوزستان و پس از ارسال مشخصات کامل، شماره تماس افراد و ارائه معرفی‎نامه از استان مربوط صورت خواهد گرفت، از استان‎های شرکت‎کننده درخواست کرد تا از اعزام افراد اضافی با هر عنوانی خودداری کنند.

شجاعی ساعت بازدید از نرگس‎زار بهبهان را از ساعت 9 تا 17 و ساعت کار نمایشگاه را 10 تا 20 اعلام و تأکید کرد: حضور استان‎ها یک روز قبل از آغاز جشنواره و همچنین در ساعت کار نمایشگاه در غرفه الزامی است.

وی ادامه داد: رعایت همه ضوابط و مقررات نمایشگاه و جشنواره و شئونات اسلامی برای غرفه‎داران و شرکت‎کنندگان الزامی است.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان تصریح کرد: تعیین محل غرفه‎ها به عهده گروه اجرایی دبیرخانه جشنواره اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان خواهد بود و به اداره‎کل هر استان و دفاتر خدمات مسافرتی به صورت مشترک یک غرفه 9 متری اختصاص داده خواهد شد.

وی با اشاره به این‎که هر استان می‎تواند نسبت به معرفی و اعزام گروه‎های هنری، موسیقی و آئین‎های سنتی به هزینه استان معرفی‎کننده اقدام کند، افزود: جدول زمانی اجرای برنامه‎ها پس از اعلام نهایی استان‎ها، تکمیل و اطلاع‎رسانی خواهد شد.

شجاعی با تأکید بر این‎که گروه‎های هنری معرفی‎شده از سوی استان‎ها باید دارای مجوز اجرای برنامه از ادارات‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مربوط باشند، خاطرنشان کرد: هزینه اسکان و پذیرائی گروه‎های هنری در مدت اجرای برنامه براساس برنامه زمان‎بندی شده برعهده استان خوزستان خواهد بود.

سرپرست معاونت گردشگری اداره‎کل میراث فرهنگی خوزستان در ادامه توضیح داد: مکان مورد نیاز در فضای باز برای برپایی سیاه چادرهای عشایری و پخت غذاهای سنتی استا‎ن‎های عشایرنشین، به میزان حداکثر 25 مترمربع به صورت رایگان برای هر استان در نظر گرفته شده است؛ ضمن‎این‎که برای معرفی اقامت‎گاه‎های بوم‎گردی استان‎ها نیز، غرفه‎هائی در داخل سالن به تعداد محدود (هر استان یک اقامتگاه بوم گردی) به صورت رایگان پیش‎بینی شده است.

وی یادآور شد: به رستوران‎های سنتی استان‌ها برای عرضه غذاهای سنتی و همچنین به هتل‌های معرفی شده از سوی ادارات‎کل‌ استان‌ها یک غرفه 9 متری اختصاص داده خواهد شد.

شجاعی در ادامه به برگزاری کارگاه‎های آموزشی در دل هشتمین جشنواره ملی گل نرگس اشاره کرد و گفت: در تاریخ 13 دی‎ماه از ساعت 9 تا 12 کارگاهی با عنوان "اتیکت مدرن در صنعت مهمان‎نوازی" برپا خواهد شد؛ ضمن این‎که در همین روز از ساعت 14 تا 17 نیز دوره‎ای با عنوان "بازاریابی در گردشگری" تدریس می‎شود.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر