کد خبر: 852803 A

شریعتی مطرح کرد:

استاندار خوزستان گفت: در طول ۳ سال گذشته شناسایی و جذب بالغ بر ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل خوزستانی انجام شده است؛ با تلاش های صورت گرفته توسط متولیان حوزه تعلیم و تربیت ضریب بازماندگی از تحصیل در خوزستان از ۲/۱۴ درصد به ۱/۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی روز یکشنبه ۸ دی ماه در آیین اختتامیه پروژه شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل، اظهار داشت: مجموعه اجرایی استان تاکنون ۲ طرح جامع بورس دانش آموزان مناطق کم برخودار و همچنین پروژه اجتماعی شناسایی و جذب کودکان بازمانده از تحصیل را با هدف حرکت در راستای برقراری عدالت آموزشی در در سطح مناطق و نواحی آموزش و پرورش استان اجرایی کرده است.

استاندار خوزستان افزود: طرح بورس تحصیلی جوانه ها به یک الگوی کشوری مبدل شده است؛ در این طرح بالغ بر ۱ هزار و ۲۵۰ دانش آموز در سطح مناطق کم برخودار استان تحت پوشش بورس تحصیلی قرار گرفتند و به هر کدام از این دانش آموزان مبلغی معادل ۱۰ میلیون ریال پرداخت شد.

شریعتی تصریح کرد: طرح جامع شناسایی و جذب بازماندگان از تحصیل برای سومین سال پیاپی در استان خوزستان در حال اجرا شدن است؛ در سال اول ۱ هزار و ۱۳۵ دانش آموز، در سال دوم ۲ هزار و ۵۵۰ دانش آموز و در سال جاری نیز بالغ بر ۲ هزار و ۳۷۳ دانش آموز بازمانده از تحصیل به چرخه تعلیم و تربیت بازگشتند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان های مردم نهاد وظیفه سنگینی در حوزه جذب مشارکت خانواده در خصوص کمک به روند برقراری عدالت آموزشی در سطح استان ایفا می کنند؛ در همین راستا حرکت به سمت رویکرد مشارکت محوری می بایست در اولویت برنامه های متولیان امر تعلیم و تربیت قرار گیرد.

شریعتی اظهار داشت: تعالی و توسعه جوامع مرهون توسعه نیروی انسانی است؛ بی شک تولید عمل منجر به ثروت می شود و این مهم تنها با وجود نیروی انسانی توانمند محقق می شود، البته این مهم تنها با توجه به برنامه های جامع تعلیم و تربیت امکان پذیر خواهد شد. به عقیده کارشناسان این حوزه حرکت در راستا یک امر بطئی و تدریجی است و ممکن است در یک بازه زمانی چند ساله محقق شود.

استاندار خوزستان بیان کرد: در طول ۳ سال گذشته شناسایی و جذب بالغ بر ۶ هزار کودک بازمانده از تحصیل خوزستانی انجام شده است؛ با تلاش‌های صورت گرفته توسط متولیان حوزه تعلیم و تربیت ضریب بازماندگی از تحصیل در خوزستان از ۲/۱۴ درصد به ۱/۹ درصد کاهش یافته است. امیدوارم روزی فرا برسد که هیچ یک از کودکان خوزستانی با پدیده بازماندگی از تحصیل مواجه نباشند‌.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر