کد خبر: 852259 A

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دشت آزادگان از گشایش اولین بازارچه صنایع دستی و کارآفرینی در این شهرستان با مشارکت بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، علی عبیاوی اظهار داشت: این بازارچه به منظور عرضه و فروش محصولات سنتی و صنایع دستی صنعتگران شهرستان دشت آزادگان و هویزه در مرکز بازار شهر سوسنگرد راه‎اندازی می شود.

وی با تأکید بر اهمیت تحقق و عملی شدن رهنمودهای مقام معظم رهبری در تقویت تولیدات بومی و رونق تولید ملی، بیان کرد: این بازارچه با حمایت بخش خصوصی راه‎اندازی می‎شود و اکنون همه ملزومات برپایی این بازارچه مهیا و در حال نصب است و به یاری خدا انتظار می‎رود طی چند روز آینده افتتاح شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دشت آزادگان خاطرنشان کرد: غرفه‎های این بازارچه بصورت رایگان در اختیار صنعتگران تولیدات سنتی و بومی شهرستان گذاشته خواهد شد.

عبیاوی با بیان این‎که سعی می‎شود علاوه بر ترویج و بازاریابی صنایع دستی شهرستان، زمینه تعریف و شناساندن این صنایع برای گردشگران فراهم شود، ابراز امیدواری کرد: با حمایت مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان بتوانیم راه عرضه و فروش اجناس صنایع دستی شهرستان و استان به بازارهای خارجی بخصوص کشورهای همسایه که علاقه خاصی به تولیدات سنتی کشورمان دارند را فراهم کنیم.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر