کد خبر: 851944 A

در راستای گسترش فعالیت‎ها و همکاری‎های پژوهشی در همه زمینه‎های علمی، تفاهم‎نامه مشترک همکاری میان پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه و دانشگاه علم و صنعت ایران به امضاء رسید.

به گزارش خبرنگار ایلنا خوزستان و به نقل از  روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه اظهار کرد: شناسایی ظرفیت‎های علمی و تحقیقاتی موجود در کشور و بهره‎برداری از آن‎ها برای توسعه موضوع پژوهش و تولید علم، تقویت ارتباط میان نهادها و مؤسسات علمی و پژوهشی و استفاده از ظرفیت‎ها و امکانات یکدیگر موجب تسریع در روند دست‌یابی به اهداف علمی، فرهنگی و آموزشی کشور خواهد بود.

عاطفه رشنویی افزود: در این راستا، در هفته پژوهش، پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه، به منظور همکاری‌های علمی، پژوهشی و آموزشی، تفاهم‌نامه‎ای را میان این پایگاه و دانشگاه علم و صنعت ایران منعقد کرد.

وی تأکید کرد: هدف از انعقاد این تفاهم‎نامه، گسترش همکاری‎های آموزشی و پژوهشی میان دو طرف در همه زمینه‎های علمی مورد نیاز و توافق با در نظر گرفتن تمامی امکانات علمی، آزمایشگاهی، فنی و اعتباری است.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه گفت: براساس این تفاهم‎نامه، پایگاه و دانشگاه مذکور نسبت به انجام همکاری‎های نظام‎مندِ مشترک پژوهشی، آموزشی و اجرایی در حوزه‎های معماری، حفاظت و مرمت، مبانی نظری حاکم بر سایت و سایر موضوعات و مطالعات میان رشته‎های مرتبط  اقدام خواهند کرد. 

وی ابراز امیدواری کرد: با انعقاد این‎گونه تفاهم‎نامه‎ها و استفاده از ظرفیت پژوهشی دانشگاه‎ها، گام‎های جدیدی در راه حفاظت و معرفی آثار تحت مدیریت پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه برداشته شود. 

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر