کد خبر: 851641 A

میرزایی در بازدید از شرکت لوله سازی اهواز:

معاون اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز در بازدید از شرکت لوله سازی اهواز، گفت: تولید لوله‌های انتقال نفت از گوره به جاسک با خلاقیت کارکنان شرکت لوله سازی اهواز باعث جلوگیری از خروج ۳۰۰ میلیون یورو ارز به خارج کشور شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حجت الله میرزایی بهمراه ارسلان غمگین سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، پیش از ظهر امروز پنجشنبه ۵ دی ماه در بازدید از شرکت لوله سازی اهواز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: همکاران ما در شرکت لوله سازی اهواز، با نوآوری و اتکاء به خلاقیت و با ایجاد یک فرآیند پوشش برای خط لوله های انتقال نفت از گوره به جاسک که مسیر استراتژیک و طولانی است، تلاش کرده خط لوله استانداردی را برای وزارت نفت تهیه کنند.

وی افزود: این نوع پوشش در ایران خیلی کم است و اگر می خواستند از خارج وارد کنند، باید حدود ۳۰۰ میلیون یورو هزینه می‌کردند.

میرزایی در خصوص مزایای این پروژه، عنوان کرد: اجرای این پروژه موجب شد این شرکت با ظرفیت حداکثری ۳ شیفت کار کند؛ همچنین لوله استانداردی برای خط لوله وزارت نفت تامین کرده و زمینه ایجاد ظرفیت کامل برای فولاد اکسین نیز فراهم‌ شده است.

لازم به ذکر است، در جریان این‌ بازدید  از طرح ارتقاء کمی و کیفی پوشش FBE دو لایه جهت پوشش لوله های پروژه ملی گوره- جاسک، که ورق های آن‌ در داخل کشور و توسط شرکت فولاد اکسین تولید می‌شود، در کارخانه پوشش شماره دو شرکت لوله سازی اهواز نصب و راه اندازی گردیده و ظرفیت کارخانه را از نظر کمی، بیش از ۶۰ درصد افزایش داده است.

با بکارگیری تجهیزات نصب شده و ظرفیت به دست آمده تا پایان سال ۹۸، لوله های پوشش شده جهت پروژه استراتژیک گوره - جاسک از مرز ۲۲۰ کیلومتر می‌گذرد.

همچنین پروژه نصب و راه اندازی دستگاه تولید محافظ پخ دو سر لوله افتتاح شد که یکی از الزامات و خواسته های کارفرمای پروژه ملی گوره- جاسک نصب محافظ پخ دو سر لوله پیش از ارسال لوله ها به مقصد است.

با راه اندازی این دستگاه که ظرفیت تولید ۴۰۰ عدد محافظ در یک شیفت، از سایز ۶ اینچ تا ۸۰ اینچ را دارا است، برآورد می‌شود علاوه بر بالارفتن احتمال اخذ پروژه ها به دلیل کاهش قیمت تمام شده، سالانه به صرفه جویی بیش از مبلغ ۴ میلیارد تومان بدست آید.

خبرنگار: مریم جم

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شرکت لوله سازی اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر