کد خبر: 851613 A

شریعتی خبر داد:

رئیس شورای تامین استان خوزستان با اشاره به تشکیل مشترک شورای تامین استان و شهرستان بندر ماهشهر، گفت: قرار است از هفته آینده با مصوبه این شورا، کمیته متوازن بندر ماهشهر با هدف تاب آوری این منطقه در برابر تهدیدهای احتمالی آغاز به کار کند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در حاشیه تشکیل شورای مشترک تامین استان و بندر ماهشهر اظهار داشت: این نشست با حضور مدیران عامل شرکت‌های پتروشیمی و همچنین رئیس منطقه ویژه اقتصادی و اعضاء شورای تامین شهرستان بندر ماهشهر، برگزار شد.

وی ادامه داد: برپایی این نشست در راستای هماهنگی، پایش و نظارت بر شرایط امنیتی و مسائل اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی منطقه تشکیل شد تا پیرامون مسئولیت‌های اجتماعی مجموعه‌های پتروشیمی و اقداماتی که باید در مناطق مختلف ملحق به بندر ماهشهر صورت بگیرد، تصمیم گیری شود.

استاندار خوزستان با اشاره به ضرورت اقداماتی که باید در زمینه اشتغال جوانان منطقه انجام داد، اشاره کرد و گفت: همچنین اقداماتی که باید در جهت توسعه متوازن بندر ماهشهر و بندر امام انجام بگیرد از سوی اعضاء شورای تامین مورد بحث قرار گرفت و به همین منظور کمیته ای تشکیل شد تا به صورت رسمی از ابتدای هفته آینده با ابلاغی که انجام می‌شود، فعالیت خود را شروع کند.

شریعتی ادامه داد: از جمله وظایف این کمیته بررسی زمینه‌های لازم برای سرمایه‌گذاری، کمک به ایجاد فرصت‌های شغلی و توسعه همه جانبه منطقه است.

رئیس شورای تامین استان خوزستان یکی دیگر از وظایف این کمیته را انجام اقدامات لازم برای بالا بردن ضریب پایداری امنیت منطقه عنوان کرد و افزود: در این راستا به نوعی تاب آوری منطقه در برابر تهدیدهای احتمالی نیز بالا می‌رود.

استانداری استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر