کد خبر: 850139 A

فرماندار اهواز تاکید کرد:

فرماندار شهرستان اهواز با انتقاد از غیبت برخی از مدیران در جلسات شورای سلامت و امنیت غذایی، گفت: شورای سلامت بعد از جلسه شورای تامین، مهمترین جلسه شهرستان است و همه مدیران ادارات و دستگاه های اجرایی موظف به حضور در این جلسه هستند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری اهواز، جمال عالمی نیسی در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اهواز که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه هیچ عذری برای غیبت مدیران در جلسه پذیرفتنی نیست، اظهار کرد: اگر ماموریت خاص و یا جلسه استانداری همزمان با جلسه شورای سلامت شهرستان بود، مدیران دستگاه ها اجازه غیبت دارند و در غیر اینصورت پذیرفتنی نیست و به صورت قانونی با مدیران متخلف برخورد می شود.

وی با اشاره به آبگرفتگی برخی از منازل، معابر و خیابان های شهر اهواز بر اثر بارندگی اخیر، گفت: اگر شبکه دفع آب های سطحی وجود داشت این حجم بارندگی نیز مشکل ساز نبود.

فرماندار شهرستان اهواز افزود: شهرداری اهواز موظف به دفع آب های سطحی است و باید تمام تلاش خود را بکار گیرد تا در اسرع وقت این مشکل رفع شود.

عالمی نیسی ادامه داد: مسئولان کشوری قول هایی برای رفع مشکلات شهر اهواز بویژه در زمینه دفع آب های سطحی و شبکه فاضلاب اهواز دادند و با تخصیص اعتبارات، به صورت اصولی مشکل فاضلاب اهواز رفع می شود.

وی به مشکلات بعد از بارندگی اشاره کرد و گفت: باید برای جلوگیری از تهدید سلامت مردم آهک پاشی معابر و خیابان ها زیر نظر معاونت عمرانی فرمانداری انجام شود.

رئیس شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان اهواز با اشاره به معضلات قلیان ها در اهواز بویژه در پارک ها و دیگر اماکن عمومی، بیان کرد: شهرداری در گذشته موظف به جلوگیری از این قلیان فروشی ها در پارک ها بود و اگر به درستی وظیفه خود را انجام می داد این وضعیت بوجود نمی آمد.

عالمی نیسی با بیان اینکه طرح جمع آوری این قلیان فروشی ها در اهواز اجرا می شود، افزود: اقدامات عوامل شهرداری برای پاکسازی شهر از قلیان ها باید مستمر باشد.

وی به فعالیت کمپ های ترک اعتیاد مجاز و غیر مجاز و مشکلات این کمپ ها اشاره کرد و گفت: ابتدا کمپ ها شناسایی، کمپ های غیر مجاز باید تعطیل و کمپ های مجاز ساماندهی شوند.

فرماندار اهواز در ادامه با بیان اینکه زباله گردها چهره نامناسبی به شهر اهواز داده اند، تصریح کرد: این زباله گردها باید ساماندهی شوند و شهرداری در صورت نیاز به پشتیبانی فرمانداری و دستگاه های انتظامی اعلام کند.

عالمی نیسی در پایان بر جمع آوری مناسب زباله ها و نخاله های ساختمانی از سوی شهرداری تاکید کرد.

فرمانداری اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر