کد خبر: 845990 A

به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

دومین رویداد فصلی سعدی خوانی با تأکید بر سعدی پژوهی به همت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در اهواز برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، دومین رویداد فصلی سعدی خوانی و سعدی پژوهی به مناسبت هفته پژوهش، با حضور مدیرکل، جمعی از کارشناسان، مربیان و اعضاء کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، سیده بی‌بی زینب افضلی عضو هیأت علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره دو اهواز اجرا گردید.

در این رویداد سیده بی‌بی زینب افضلی مدرس زبان و ادبیات فارسی که به‌عنوان میهمان ویژه در این برنامه حضور داشت به بیان ویژگی‌های آثار سعدی برای نوجوانان شرکت کننده پرداخت.

در بخش دومین رویداد فصلی سعدی خوانی نوجوانان عضو کانون شماره ۲ اهواز ضمن سعدی خوانی جدیدترین آثار ادبی خود را خوانش کردند.

گفتنی است، نخستین رویداد فصلی سعدی خوانی ویژه‌ی اعضاء نوجوان مراکز کانون پرورش فکری به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان با حضور مهدی مرادی و قاسم آهنین جان شاعران و نویسندگان معاصر و از اعضا قدیمی کانون، در مرکز فرهنگی هنری کانون شماره دو اهواز برگزار شده بود.

سیده بی‌بی زینب افضلی مدرس زبان و ادبیات فارسی و عضو هیئت‌ علمی گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شهید چمران اهواز، در جریان این رویداد، اظهار کرد: سعدی شاعری است که می‌خواهد همه‌چیز درست و خوب باشد و به دنبال زیبا کردن دنیاست.

وی افزود: سعدی شاعری تیزبین و مسئولیت‌پذیر است و در آثار وی بر اخلاقیات تأکید فراوان می‌شود.

افضلی با تأکید بر اینکه بچه‌ها را باید از همان کودکی با ادبیات کهن آشنا کرد، گفت: چینش کلمات در ادبیات کهن مانند شنیدن موسیقی است و بر پسند، سلیقه و پختگی ذهن بچه‌ها نقش مهمی دارد.

عضو انجمن نقد ادبی ایران در ادامه با تقدیر از مسئول و مربیان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره دو اهواز در راه‌اندازی این رویداد یادآور شد: سعدی شاعری تیزبین، متعهد، مسئولیت‌پذیر و طناز است که کلیه این مشخصات در آثار وی موج می‌زند و هرکدام از این ویژگی‌ها اگر به مخاطب کودک و نوجوان منتقل شود قطعاً فرزندان با ویژگی‌های فردی و اجتماعی خوب را خواهیم داشت.

WhatsApp Image 2019-12-12 at 3.00.03 PM(1)

WhatsApp Image 2019-12-12 at 3.00.03 PM

WhatsApp Image 2019-12-12 at 3.00.03 PM(2)

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر