کد خبر: 845889 A

مدیر پایگاه چغازنبیل و هفت‎تپه از برپایی برنامه‎های متنوع از سوی این پایگاه به مناسبت هفته پژوهش با هدف ترویج فرهنگ پژوهش کاربردی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز و به نقل از روابط عمومی اداره‎کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان، عاطفه رشنویی هفته پژوهش را فرصت مناسبی برای توجه و تمرکز بر ابعاد مختلف پژوهشی در پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه عنوان کرد و افزود: ترویج فرهنگ پژوهش کاربردی و حمایت از نقش‎آوران اصلی عرصه پژوهش از اهداف اولیه این پایگاه میراث جهانی است.

وی بیان کرد: در راستای همین اهداف تصمیم گرفتیم به مناسبت هفته پژوهش برنامه‎هایی را در این پایگاه برگزار کنیم که شروع این برنامه‎ها از 20 آذرماه ساعت 9 با بازدید آموزشی دانشجویان دانشکده باستان‎شناسی دانشگاه شهیدچمران اهواز از پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه انجام گرفت.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‌تپه با اشاره به سایر برنامه‎های این پایگاه به مناسبت هفته پژوهش، گفت: شنبه 23 آذرماه 98 از ساعت 9 تا 11 کارگاه آموزشی "مستندنگاری آثار تاریخی به روش فتوگرامتری با بهره‎گیری از تکنولوژی‎های نوین" با تدریس چهارلنگ در آتلیه GIS دانشگاه صنعتی جندی‎شاپور دزفول برگزار می‎شود.

وی افزود: در ادامه و در همین روز و مکان از ساعت 11 تا 12 ارائه "بررسی فرآیند تحلیل رفتار یک بنای تاریخی در قالب دو بخش آسیب‎شناسی کیفی و کمی" توسط بستانی انجام می‎شود.

رشنویی عنوان کرد: نشست تخصصی "معرفی ظرفیت‎های پژوهشی پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎‌تپه" نیز عنوان برنامه دیگری است که به مناسبت هفته پژوهش توسط این پایگاه از ساعت 10 تا 12 و 15 تا 17 یکشنبه یکم دی‎ماه با سخنرانی اینجانب، نجمه بستانی و مهرنوش زاده‎دباغ در محل دانشگاه هنر تهران برگزار می‎شود.

وی خاطرنشان کرد: آخرین برنامه پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه به مناسبت هفته پژوهش نیز چهارشنبه چهارم دی‎ماه برپا می‎شود که طی آن کارگاهی آموزشی تحت عنوان "کاربرد سایت‎های تخصصی سنجش از راه دور" با تدریس ملک‎شاهی از ساعت 9 تا 12 در محل پایگاه میراث جهانی چغازنبیل برگزار می‎شود.

مدیر پایگاه میراث جهانی چغازنبیل و هفت‎تپه در ادامه تصریح کرد: هدف پایگاه از برگزاری نشست‎ها و بازدیدها در طی هفته پژوهش، معرفی توانمندی‎های پژوهش و فناوری مرکز مطالعاتی پایگاه میراث جهانی، معرفی ظرفیت‎های مقفول‎مانده پژوهشی در پایگاه و فراهم‎آوردن فضای همکاری بین پژوهش‎گران آزاد و دانشگاه‎ها و دانشجویان در راستای اهداف پایگاه و نهادینه کردن نقش عملکردی پایگاه در جامعه علمی مرتبط است.

وی ابراز امیدواری کرد: برگزاری این نشست‎ها و بازدیدها در پیشبرد اهداف کلان این پایگاه میراث جهانی تأثیر عمیق و مفید داشته باشد.

میراث فرهنگی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر