کد خبر: 844794 A

حاجی زاده:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: با وجود همه پیگیری‌ها و بررسی‌های انجام شده و با توجه به حضور و بازدیدهای مکرر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور انتظار می‌رود عملیات احداث و بازسازی در مناطق سیل‌زده خوزستان سرعت بیشتری بگیرد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران خوزستان، کیامرث حاجی زاده روز دوشنبه در حاشیه بازدید از روستاهای آسیب‌دیده از سیل در بخش شاوور شوش با حضور اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، اظهار داشت: پس از تشکیل قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل‌زده، اقدامات خوبی با فرمان مقام معظم رهبری، سیاست‌های دولت و پیگیری‌های استاندار در خوزستان انجام شده است.

وی با بیان اینکه پیگیری‌ها در ۲ بخش پرداخت خسارت‌های کشاورزی و خسارت وارده به مردم انجام شده است، توضیح داد: تاکنون ۲۳ هزار پرونده در حوزه خسارات کشاورزی ارزیابی و ثبت شده که بیش از ۱۸ هزار پرونده در قالب ۵۰ درصد تخصیصی نخست، پرداخت شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: همه واحدهای تعمیری استان جز مواردی خاص با مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به پایان رسیدند و عملیات واحدهای احداثی نیز در حال انجام است.

وی گفت: عملیات احداثی به خوبی پیش می‌رود و تلاش ما این است طبق برنامه و براساس مصوبه دولت تا پایان سال خانه‌های احداثی تحویل مردم شوند.

حاجی زاده افزود: تخصیص ۵۰ درصد دوم خسارت‌ها را با توجه به بضاعت دولت در بحث اعتبارت مالی، پیگیری می‌کنیم.

وی بیان کرد: نظام و دولت با تمام توان تلاش می کنند و با وجود همه تحریم‌ها و مشکلات موجود در بحث اعتباری و نقدینگی در کشور، برای پرداخت خسارات پای کار هستند.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور شامگاه شنبه وارد خوزستان شد، وی طی ۲ روز گذشته در آیین تحویل ۱۸ خودروی شستشوی معابر و بهره‌برداری از مرکز سیار فرماندهی مدیریت بحران خوزستان و قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیل زده خوزستان شرکت کرد و همچنین از روند بازسازی و نوسازی منازل مسکونی و مدارس در روستاهای سیل‌زده شوش و شوشتر بازدید کرد.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر