کد خبر: 843208 A

اخطاریه مدیریت بحران خوزستان در خصوص سامانه بارشی؛

سازمان مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص تشدید سامانه بارشی در روزهای شنبه ۱۶و یکشنبه ۱۷ آذرماه اخطاریه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان، پیرو اخطاریه مورخ ١٣ آذرماه این اداره کل و با توجه به هشدار مجدد سازمان مدیریت بحران کشور درخصوص تشدید فعالیت سامانه بارشی در روزهای شنبه و یکشنبه (١۶ و ١٧ آذرماه را صادر نمود.

در این اخطاریه آمده است: در روز شنبه ۱۶ آذرماه با رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، بارش برف و کولاک در مناطق سردسیر و کوهستانی و در نیمه شرقی خوزستان با حداکثر (۱۰۰-۸۰ میلی متر) و شمال خلیج فارس حداکثر( ۳۵-۲۵ میلی متر) مواجه خواهیم بود.

همچنین در روز یکشنبه ۱۷ آذرماه نیز با طغیان رودخانه ها، سیلاب، لغزندگی جاده های مواصلاتی، کاهش دید و در مناطق جنوبی کشور بارش تگرگ و متلاطم شدن خلیج فارس مواجه خواهیم بود که توصیه می شود از توقف در اطراف رودخانه ها خودداری شده و در ترددها احتیاط شود؛ همچنین از تردد با شناورهای سبک در آب های جنوبی اجتناب گردد. خلیج فارس نیز در این روز با بارش حداکثر (۷۰-۵۰ میلی متر) و نیمه شرقی و شمال خوزستان با حداکثر(۳۵-۲۵ میلی متر) مواجه خواهد بود.

این اداره کل با صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، تداوم آماده‌ باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و حضور در محل فعالیت، اطلاع رسانی مستمر و ارائه توصیه های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه، ریزش برف و تگرگ، تندباد و سایر حوادث احتمالی، اتخاذ سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول، تاکید کرد.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر