کد خبر: 842051 A

در جلسه علنی شورای شهر اهواز مطرح شد؛

عضو شورای شهر اهواز گفت: همانند تهران باید ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان نیز تشکیل شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، محمد جعفر فلسفی در صدمین جلسه علنی شورای شهر اهواز که امروز ۱۲ آذرماه، در سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، با گرامیدشت روز معلولان اظهار کرد: معلولان قشر وسیعی از جامعه هستند و اگر سالمندان را هم به این تعداد اضافه کنیم و با توجه به اینکه جمعیت به سوی پیر شدن حرکت می کند، به مرور زمان مساله جدی تر خواهد شئ؛ هدف از تعیین روزی برای معلولان شناخت جامعه و مردم نسبت به نیازها و فعالیت‌های آنها و همچنین شناخت معلولین  نسبت به حقوق خود است که به تبع آن باید راهکار مناسبی برای رفع موانع و آسیب‌ها پیدا شود.

وی افزود: دولت وظیفه سنگینی در مورد معلولان دارد و خوشبختانه در اوایل سال ۹۷ قانونی در راستای حمایت از معلولین تصویب و وظایفی برای دستگاهها تعیین شد.

فلسفی، رکن مهم مدیریت شهری را شهرداری دانست و گفت: شورای پنجم شورای شهر اهواز در زمینه توجه به معلولان ورود جدی کرده و همانند ستاد مناسب سازی فضاهای شهری برای معلولان که در تهران تشکیل شده است، این ستاد در اهواز نیز باید تشکیل شود.

این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه همه ارکان شهرداری باید در خصوص چگونگی فضاسازی شهری برای معلولین آموزش ببینند، تصریح کرد: باید کارگروه آموزشی برای همه کارشناسان شهرداری داشته باشیم و کارشناسان شهرداری که کار نظارت بر فضاها و پروژه های عمومی را انجام می دهند به وظایف خود درست عمل کنند و در صورتی که در این زمینه کم‌کاری صورت بگیرد برای آن در قانون، فعل مجرمانه در نظر گرفته شده و می‌تواند برخورد قضایی با این مسئله انجام شود.

فلسفی عنوان کرد: به صراحت گفته بودم که شبکه دفع آب های سطحی نداریم و نتیجه آن این است که در بارندگی ها، اهواز چند روز زیر آب می رود؛ همچنین عنوان کردم لایروبی کانال های فاضلاب وظیفه آبفاست، اما برای تسریع لایروبی، شهرداری باید به کمک آبفا بیاید چون دود این مساله به چشم مردم می رود.

وی بیان کرد: در بازدیدی که چند روز گذشته از شهر داشتیم از وضعیت موجود شرمنده شدیم. آب و فاضلاب پس از سیل مشکلات خطوط بسیاری از مناطق را برطرف کرد، اما مگر کار به این سادگی است؟ آب و فاضلاب تنها شخم می زند و وضعیت بهم ریخته می ماند و دودش به چشم مردم می رود و ما متهم می شویم که چرا کارمان را خوب انجام نمی دهیم و زیر سئوال می رویم.

شورای شهر اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر