کد خبر: 841549 A

در ۸ ماهه سال جاری تحقق یافت؛

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: این نیروگاه با تولید ۷ میلیون ۳۸۸ هزار و ۷۵۱ مگاوات ساعت در ۸ ماهه سال جاری و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از ( 4/63% چهار و شصت و سه درصد ) افزایش تولید داشت.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، ناصر محمدی با اشاره به کاهش مصرف انرژی برق در فصول پاییز و زمستان و عدم نیاز مبرم شبکه سراسری به انرژی برق اظهار داشت: این میزان تولید در شرایطی تحقق یافت که بمنظور تقویت واحدها جهت تولید پایدار انرژی برق در تابستان آتی اقدام به تعمیرات میان دوره ای واحدهای شماره ۳ و ۴ و ۵ و اجرای عملیات رفع محدودیت بویلرها و کندانسورها، رفع اشکال از  CW.PUMP ها، بازدید و رفع اشکالات ژنراتورهای واحد 3 و 4 و همچنین انجام برنامه پیشگیرانه این واحدهای تولیدی نمودیم.

وی همچنین ساعت کارکرد واحدهای تولید برق نیروگاه رامین طی ۸ ماهه سال ۹۷ را ۲۸ هزار و ۹۶۵ ساعت اعلام نمود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل  9/44% ( ۹ و ۴۴ درصد) افزایش داشت.

محمدی در ادامه اجرای تعمیرات میان دوره ای واحدهای 1 و 2 و 6، بازسازی کامل کلیدخانه واحد شماره یک، رفع اشکال از سیستم کنترل توربین ها، رفع اشکالات فنی برج های خنک کن، رفع محدودیت کندانسورها و پمپ های الکتریکی و همچنین انجام برنامه پیشگیرانه در سایرتجهیزات ازجمله ژنراتورها، بویلرها، بریکرها، موتورها و رفع اشکالات فنی تجهیزات ابزار دقیق را مهمترین اقدامات عملیاتی این نیروگاه بمنظور تقویت تولید انرژی برق بویژه در تابستان ۹۹ عنوان نمود.

لازم به ذکر است، نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.

نیروگاه رامین اهواز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر