کد خبر: 840454 A

در اطلاعیه‌ای اعلام شد؛

اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان در خصوص بارندگی اخطاریه ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، در این اخطاریه آمده است: پیرو اطلاعیه اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان و با توجه به اخطاریه اداره کل هواشناسی خوزستان در خصوص وقوع بارندگی همراه با رعد و برق و تندباد لحظه ای در استان، احتمال بارش برف در ارتفاعات، ریزش تگرگ در برخی نقاط و افت 3 تا 6 درجه ای دما در استان، پیش بینی می گردد از اواخر روز یکشنبه تا اواخر سه شنبه (10 لغایت 12 آذرماه) بیشترین حجم بارشها در مناطق شمال و شمال شرق استان رخ خواهد داد.
همچنین مواج شدن خلیج فارس همراه با رگبار و رعد و برق در مدت مذکور، رعد و برق های نسبتا شدید در مناطق جنوبی، غربی و شمالی از اواسط روز دوشنبه تا اواسط سه شنبه(11 و 12 آذرماه) قابل پیش بینی می باشد.
توصیه می شود تمهیدات لازم در این خصوص جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از حوادث مذکور اتخاذ شود:
• صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم و اقدامات پیشگیرانه
• آماده‌باش نمودن واحدهای تابعه سطح استان، شهرستان و حضور در محل فعالیت 
• اطلاع رسانی و ارائه توصیه های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه، تندباد، تگرگ، افت دما و سایر حوادث احتمالی.
همچنین سایر تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم معمول اتخاذ شده و گزارش اقدامات را به اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان ارسال نمایند.
بحران استان خوزستان بارندگی در خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر