کد خبر: 837248 A

شهیدی نیا تأکید کرد:

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی بر لزوم توسعه ی شبکه های فرماندهی حادثه در شرکت های پتروشیمی تأکید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، سید امید شهیدی نیا در ششمین جلسه شبکه تخصصی فرماندهی حادثه، گفت: ما تاکنون شبکه های فرماندهی حادثه و تیم های تخصصی را تشکیل داده ایم. از این پس مسئولیت تسری و توسعه ی درون شرکتی برعهده شرکت هاست که کار را جدی بگیرند. طبیعتا اگر حادثه ای در شرکتی اتفاق بیفتد و آن شرکت نتواند در چارچوب وظایف تعیین شده و الزامات ابلاغ شده کار را جلو ببرد، باید پاسخگو باشد. ممکن است در برخی شرکتها مدیران و مسئولین ذیربط با این حرکت کاملا هم راستا نباشند لذا همگی باید تلاش کنیم که به سطح بالاتری از هماهنگی برسیم.

وی تاکید کرد: حرکت خوبی که زمانی در این منطقه بدون داشتن نمونه ی مشابه آغاز کردیم، اکنون در رابطه با مدیریت شرایط اضطراری در سطح وزارت نفت به الگویی تبدیل شده که آنرا به عنوان یک وظیفه از طرف وزارتخانه به تمامی شرکت ها ابلاغ شده استشهیدی نیا، ورود سریع تیم عملیاتی آتش نشانی هر شرکت را یکی از نکات مهم مقابله با شرایط اضطراری عنوان کرد و گفت: آتش نشانان شرکتهای منطقه بایستی از هر نظر آماده باشند و در زمینه های مختلف تقویت شوند. به زودی قصد داریم رقابتی بین آتش نشانان منطقه برای تقویت و ارزیابی آمادگی های فنی و عملیاتی و آمادگی جسمانی برگزار کنیم.

شهیدی نیا در این جلسه بیان داشت: پروژه ای برای پشتیبانی تامین آب در شرایط خاص از آب دریا در دست داریم که مطالعات آن به اتمام رسیده و ابعاد فنی آن استخراج شده و امیدواریم که بتوانیم با کمک شرکت‌های منطقه، آن را در کوتاه ترین زمان و با بهترین کیفیت استقرار دهیم. اجرای این پروژه می تواند قدرت مانور ما را در حوادث بسیار افزایش دهد..

 

منطقه ویژه افتصادی پتروشیمی بندر امام فرماندهی حادثه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر