کد خبر: 835251 A

قاسمی نژاد اعلام کرد:

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به برداشت ذرت دانه ای و علوفه ای تابستانه از مزارع استان از ۲۲ آبان ماه گفت: برداشت ۴۵هزار هکتار ذرت دانه‌ای و ۲۵ هزار هکتار ذرت علوفه‌ای از سطح مزارع استان آغاز شده که تا کنون حدود یک هزار و۷۰۰ تن ذرت دانه‌ای با قیمت ۱۶۰ هزار ریال تحویل کارخانجات خشک کن شده است.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان، محمد قاسمی نژاد افزود: پیش‌بینی می‌شود از کل سطح زیر کشت ذرت تابستانه استان حدود ۳۳۰ هزار تن ذرت دانه‌ای و یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن ذرت علوفه‌ای برداشت شود.

وی پیش بینی کرد کل ذرت تولید شده در مزارع  استان در سال زراعی ۹۸_۹۷ نیز به میزان ۴۰۰ هزار تن ذرت دانه‌ای و یک میلیون و ۸۵۰ هزارتن ذرت علوفه‌ای باشد.

قاسمی نژاد همچنین خاطر نشان کرد: استان خوزستان در حال حاضر با تولید ۳۵ درصد ذرت دانه‌ای رتبه اول کشور را در این زمینه همچنان به خود اختصاص داده است .

لازم به ذکر است، اسفندیاری‌پور مشاور وزیر و مجری طرح گندم، عزیز کریمی مدیر کل محصولات اساسی و محمد قاسمی نژاد معاون تولیدات گیاهی خوزستان ضمن بازدید از کشت محصولات چغندرقند، کلزا، گندم و برداشت برنج و ذرت، از شرکت‌های ذرت خشک‌کنی بازدید و در جریان روند خرید ذرت دانه‌ای استان قرار گرفتند.

 

جهاد کشاورزی خوزستان برداشت ذرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر