کد خبر: 834459 A

همایش یکروزه اعضاء هیئت مدیره کانون بازنشستگان سراسر استان خوزستان با حضور جمعی از مدیران کل استان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، همزمان با میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمدمصطفی (ص) و امام جعفرصادق (ع) و همچنین آغاز هفته وحدت، گردهمایی اعضاء هیئت مدیره کلیه شهرستان های تابعه استان خوزستان در تالار اجتماعات بیمارستان امیرالمومنین (ع) اهواز برگزار شد.

در این همایش که با هدف بحث و تبادل نظر و بیان دیدگاهها  در خصوص مطالبات و مشکلات پیرامون جامعه بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان برگزار شد؛ مرعشی مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان خوزستان، غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، جلیلی مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان، یحیایی رئیس بانک رفاه کارگران استان، عبائی رئیس هیئت مدیره کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی استان سخنرانی کردند.

مدیرکل تامین اجتماعی در سخنان خود اظهار داشت: بازنشستگان پیشکسوتان سنگر کار، تولید و سازندگی هستند و صاحبان اصلی صندوق، این عزیزانند. ما به عنوان خدمتگزار این بزرگواران در استان و ۳۶ شعبه تامین اجتماعی پیگیر مطالبات جامعه بازنشستگان تامین اجتماعی هستیم و نهایت تلاش خود را به کار خواهیم بست تا بتوانیم رضایتمندی را در ارائه خدمات کسب نماییم.

در ادامه، جلیلی مدیریت درمان سازمان به ارائه خدمات در بیمارستانها و مراکز درمانی استان اشاره نمود و بیان کرد: درمان بازنشستگان در اولویت حوزه درمان سازمان است. در سال جاری شتاب فوق العاده ای در توسعه تجهیز و ارائه خدمات مطلوب به جامعه هدف داشتیم که امیدواریم با تامین اعتبارات لازم امکانات و خدمات بیشتری را بتوانیم ارائه کنیم.

در این مراسم غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان آمادگی این اداره کل را جهت نهایت همکاری در بعد نظارتی برگزاری مجامع، اجرای اساسنامه و پیگیری مطالبات این عزیزان با کانون بازنشستگان استان و شهرستانها اعلام نمود.

همچنین، یحیایی رئیس بانک رفاه کارگران استان طی سخنانی قول مساعد دادند که اعطای تسهیلات وام دو میلیونی افزایش یابد و نهایت همکاری را با کانون بازنشستگان استان خواهند داشت.

وی همچنین قول اختصاص سهمیه وام جداگانه به مناطق سیل زده سوسنگرد و حاشیه کارون را به بازنشستگان این مناطق دادند.

در ادامه، عبائی رئیس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی طی سخنان مبسوطی تمام مشکلات جامعه بازنشسته تامین اجتماعی استان خوزستان را از جمله موضوعات طرح همسانسازی، اجرای قانون الزام دولت، حق جنگی، حق بدی آب و هوا، مسائل حوزه درمان، معیشت، سفرهای زیارتی، وام و غیره را بیان کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: بخشی از مشکلات، دغدغه ها و مطالبات جامعه هدف، درون استانی نیست و در سیاست های کلی نظام گنجانده شده که در این خصوص بیات رئیس محترم کانون عالی کشور پیگیری های مستمری در مجلس، دولت و سازمان تامین اجتماعی انجام دادند که نتایج مفیدی به دنبال داشته است.

عبائی اشاره کرد: اینجانب نیز به عنوان بازرس کانون عالی کشور در جلساتی که در تهران با وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی داشتم، مجدانه پیگیر این مطالبات بودم و تا حصول نتیجه این پیگیریها را ادامه خواهم داد.

در پایان این همایش، جلسه پرسش و پاسخ اعضاء هیئت مدیره های ۲۲ کانون شهرستانی برگزار گردید که نمایندگان کانون های بازنشستگی شهرستان های کلانشهر اهواز، حمیدیه، کارون، بندر ماهشهر، دزفول، شوش، شوشتر، آبادان، اندیمشک، ایذه و باغملک، سوسنگرد، ملاثانی، هفتکل، رامهرمز، مسجدسلیمان، بهبهان، امیدیه، گتوند، خرمشهر، آغاجاری و دیگر شهرستانها سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را در خصوص حوزه درمان، سازمان تامین اجتماعی، بانک رفاه کارگران بیان نمودند و مدیران کل سازمان تامین اجتماعی، مدیریت درمان، تعاون کار و رفاه اجتماعی، بانک رفاه کارگران و کانون بازنشستگان استان تا پایان جلسه به تمام سؤالات و انتقادات پاسخ قانع کننده ای دادند.

لازم به ذکراست، این گردهمایی با حضور تعداد ۱۰۰ نفر از اعضاء هیئت مدیره از ۲۲ کانون بازنشستگان شهرستان های سراسر استان خوزستان در فضایی دوستانه، خرد جمعی، اتحاد و همدلی برگزار گردید.

WhatsApp Image 2019-11-14 at 11.41.04 AM(1)

WhatsApp Image 2019-11-14 at 11.41.05 AM

کانون بازنشستگان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر