کد خبر: 833659 A

خورشیدزاده اعلام کرد:

نماینده حقوقی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دزفول گفت: ساخت و ساز غیر مجاز یک باغ مرکبات در دزفول تخریب شد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی این استان، محمد خورشیدزاده اظهار داشت: در راستای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری مصوبه مجلس و با دستور مقام قضایی، ساخت وساز و دیوارکشی حدود چهار هکتار از باغ مرکبات بن جعفر دزفول که به ۱۰ قطعه تقسیم شده بود تخریب شد.

وی با بیان اینکه این باغ‌ها زیرحد نصاب قطعه‌بندی شده بودند، افزود: این ساخت وساز و دیوارکشی‌ها بدون مجوز جهاد کشاورزی انجام شده بودند که با حکم قضایی قلع و قمع شدند.

نماینده حقوقی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان دزفول ادامه داد: هفته گذشته نیز ساخت و سازهای یک باغ ۲ هکتاری که به ۹ قطعه تقسیم شده بود، تخریب شدند.

خورشیدزاده با بیان اینکه ۳۱ مورد ساخت وساز غیرمجاز در باغ‌های مرکبات دزفول از ابتدای امسال تاکنون تخریب شده، اظهار کرد: حدود ۴۰ باغ مرکبات از پارسال تاکنون بدلیل ساخت وساز غیرمجاز پلمب شده‌اند تا تعیین تکلیف شوند.

وی تصریح کرد: افزون بر ۶۰۰ پرونده در ۶ ماه نخست امسال در خصوص ساخت وسازهای غیرمجاز در باغ‌های مرکبات در محاکم قضایی تشکیل شده است.

گفتنی است، استفاده غیرمجاز از منابع آب زیر زمینی، کاهش راندمان تولید محصولات کشاورزی و ایجاد مشکلات جدید در حوزه‌ محیط زیست از جمله پیامدهای تغییر کاربری اراضی کشاورزی در شهرستان دزفول است.

جهاد کشاورزی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر