کد خبر: 830651 A

در گردهمایی مدیران عامل شرکت های خدماتی شهرک های صنعتی خوزستان مطرح شد؛

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان گفت: امسال 128 پروژه عمرانی با اعتبار یک هزار و 260 میلیارد ریال در استان در حال انجام است.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، اخلاق محمدیان در گردهمایی مدیران عامل شرکت های خدماتی شهرکهای صنعتی خوزستان که در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک های صنعتی اهواز برگزار شد؛ با اشاره به اینکه امسال 128 پروژه عمرانی با اعتبار یک هزار و 260 میلیارد ریال در شهرکها و نواحی صنعتی استان در حال انجام است، اظهار داشت: در چند سال گذشته در زمینه جذب سرمایه گذار و واگذاری زمین رشد خوبی در استان داشته ایم.

وی گفت: 3 هزار و 145 فقره قرارداد واگذاری حق انتفاع زمین در شهرکها و نواحی صنعتی استان منعقد شده است که از این تعداد یک هزار و 598 قرارداد به بهره برداری رسیده و یک هزار و 66 واحد تولیدی هم اکنون با اشتغال بیش از 15 هزار نفر فعال می باشند.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان افزود: در شهرکها و نواحی صنعتی استان 522 واحد صنعتی راکد شناسایی شده است که در سال گذشته 23 واحد تولیدی و از ابتدای سال جاری تا کنون 19 واحد را توانستیم به چرخه تولید بازگردانیم.

محمدیان بیان کرد: با اجرای پروژه های متعدد عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی استان تمام تلاش خود را خواهیم کرد، زیرساخت  شهرک های صنعتی را به نحو مطلوب برای جذب سرمایه گذار و ارائه خدمات بهتر به واحدهای صنعتی آماده کنیم.

وی بر دقت و نظارت در نگهداری از زیرساخت ها در شهرک های صنعتی توسط شرکتهای خدماتی تاکید کرد و گفت: به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی در زمان وقوع بحران، تمام تاسیسات و امکانات درون شهرکهای صنعتی بیمه شده اند.

محمدیان با اشاره به اینکه در ابتدای سال 45 روز سیلابی در استان داشته ایم و با همکاری همه واحدهای صنعتی توانستیم بحران راپشت سر بگذاریم؛ خواستار آمادگی شرکت های خدماتی برای مقابله با بحران های احتمالی و ورود سیلاب به شهرک های صنعتی شد.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی خوزستان ادامه داد: شرکت های خدماتی شهرک های صنعتی خوزستان هشدارهای ستاد بحران را جدی بگیرند و به واحدهای تولیدی زیر مجموعه خود منعکس کنند.

وی اظهار داشت: کمیته پیشگیری از بحران در شرکت شهرک های صنعتی خوزستان تشکیل شده است و در حال رفع موارد خطر آفرین در شهرکها و نواحی صنعتی است.

محمدیان از حسن همکاری و همدلی مدیران عامل و اعضای شرکت خدماتی شهرک های صنعتی خوزستان در ارائه خدمات به صاحبان صنایع تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ و تبادل نظر با حضور مدیرعامل و معاونان شرکت شهرک های صنعتی خوزستان، مدیران عامل شرکت های خدماتی  شهرک های صنعتی استان و مدیران شهرک های صنعتی و جمعی از صنعتگران برگزار شد.

براساس این گزارش، در استان خوزستان 73 شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که اداره امور و نگهداری 12 شهرک صنعتی به شرکت های خدماتی واگذار شده است.

گفتنی است، براساس اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، واگذاری اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی و بهبود مشارکت بخش خصوصی در اداره امور شهرک‌ها و نواحی صنعتی و تعامل با صاحبان صنایع انجام می‌شود . شرکت‌های خدماتی در شهرک‌های صنعتی با تشکیل هیات موسس و برگزاری انتخابات از جمع واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک انتخاب می‌شوند و در اداره امور و نگهداری شهرک‌های صنعتی با شرکت شهرک‌های صنعتی استان همکاری می‌کنند.

شرکت های خدماتی شهرک های صنعتی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر