کد خبر: 829727 A

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: تشعشعات سایت های تلفن همراه 10 نقطه شهر اهواز از سوی سازمان تنظیم مقررات رادیویی مورد بررسی قرار گرفت که میزان تشعشعات آنها کمتر از حد استاندارد جهانی گزارش شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه الکامپ خوزستان، علی صالح نساج با حضور در غرفه کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه الکامپ با بیان اینکه هدف نمایشگاه تعامل سازنده میان بخش خصوصی و دولتی در راستای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است، اظهار کرد: دستگاه‌هایی که نیازمند استفاده از صنعت فناوری اطلاعات هستند نسبت به افزایش بهره وری و صرفه جویی وقت، اقدام و از همه مهمتر شفاف سازی لازم را داشته باشند.

وی افزود: پارک علم و فناوری بحث الکامپ استار را در این نمایشگاه دارد که 24 شرکت استارتاپی در آن فعال هستند و خدمات عمومی مورد نیاز مردم را ارائه می دهند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با بیان اینکه سقف حمایت با ایجاد صندوق های سرمایه گذاری تا سقف 100 میلیارد ریال است، گفت: صندوق های حمایت در زمینه کسب و کار فناورانه ای که احتمال خطرپذیری بالایی دارند، می توانند در این زمینه سرمایه گذاری کنند.

صالح نساج ادامه داد: پلت فرم های کسب و کار (فروشگاه ها و شرکت های خدمات رسان الکترونیک) نیز مورد بعدی است که شرکت های این حوزه را با حمایت 3 میلیارد تومانی، تنفس یک ساله و سود 10 درصد حمایت می کنیم.

وی با اشاره به اینکه از کسب و کارهای الکترونیکی حمایت های بیمه ای و مالیاتی انجام می شود، گفت: حمایت از اصناف مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات است که مغازه و شرکت های خواستار جذب نیرو را با وام تا سقف 160 میلیون تومان با بهره چهار درصد حمایت می کنیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با بیان اینکه وام های کم بهره ای را به شرکت های نوپا و استارتاپی واگذار کردیم، عنوان کرد: این تسهیلات 15 میلیون تومانی با سود چهار درصد بود؛ همچنین از وام تا سقف 100 میلیون تومان نیز بهره مند شدند.

صالح نساج به حمایت از طرح های اشتغال فراگیر اشاره کرد و گفت: در این راستا حدود یک و نیم میلیارد تومان در قالب طرح های اشتغال فراگیر و 470 میلیون تومان در قالب طرح های اشتغالزایی روستایی پرداخت کردیم.

وی افزود: علاوه بر این خدمات زیادی را در قالب پهنای باند اینترنت و کاهش قیمت رومینگ بین الملل نیز داشتیم تا مردم هزینه های کمتری را متقبل شوند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان ادامه داد: فیبر نوری با پایداری مناسب، رادیولینک های خوب و VSATهای ماهواره ای را برای عدم مشکل آنتن دهی در ایام سیلاب داشتیم.

صالح نساج با اشاره به طرح های مختلف برای رفاه مردم در شهرها و روستاها گفت: برای دریافت خدمات بانکی از سوی مردم با تأمین هزینه وزارت ارتباطات از طریق پست بانک 67 دستگاه ATM را در روستاهای مختلف خوزستان نصب کردیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سال گذشته به وزیر ارتباطات پیشنهاد دادیم که 150 سایت تلفن همراه در روستاهای مختلف استان نصب شود که برآورد پوششی آن حدود 800 روستا است؛ اما در حال حاضر با گذشت یک سال زمان از این پروژه تاکنون 70 سایت راه اندازی شده و حدود 300 روستا از تکنولوژی 2G و 3G برخوردار شدند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان تصریح کرد: یکی از طرح های معطل مانده نیز عدم پوشش روستاهای شمال استان هستند که با راه اندازی سایت های جدید روستاهای شمال تحت پوشش قرار گرفتند؛ همچنین اولویت اجرای طرح برای روستاهای بالای 100 خانوار و بعد با جمعیت کمتر است.

صالح نساج با بیان اینکه برای ارتقای تکنولوژی به نسل های سه و چهار باید تقویت پهنای باند داشته باشیم، ادامه داد: بهمن سال گذشته 337 کیلومتر طرح توسعه فیبر نوری روستایی را در دستور کار قرار دادیم و تا امروز نیز 208 کیلومتر دیگر برای همه مجموعه اپراتورها در حوزه شهری و روستایی اضافه شده است.

وی افزود: برای نقاطی که امکان ایجاد فیبر نوری یا رادیو (به علت نبود دید) نداشتیم نسبت به احداث سایت ماهواره ای اقدام کردیم که از آن جمله می توان به احداث دو سایت در شهرستان اندیکا اشاره کرد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان با اشاره به سرقت از برخی ساخت های مخابراتی گفت: مشکل عدم پوشش شبکه در بسیاری از نقاط استان به سبب سرقت از  سایت ها است؛ مثلا در برخی از مناطق شاهد 13 بار سرقت از یک سایت هستیم.

صالح نساج ادامه داد: برای تأمین امنیت سایت ها با دهیاران، بخشداران و فرمانداران صحبت شده که اپراتورها امکان احداث سایت را در نقاط امن داشته باشند.

وی در ادامه به سامانه 195 اشاره کرد و گفت: سامانه شکایت 195 برای پاسخگویی به شکایات مردمی از اپراتورهای مختلف طراحی شده است؛ این سامانه به صورت سایت 195.IR و تلفن نیز پاسخگوی مردم است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان درباره ایمنی سایت های تلفن همراه عنوان کرد: تشعشع سایت های تلفن همراه یکی از مسائل روز استان خوزستان است که باید اعلام کنیم در تمام دنیا نیز از همین تکنولوژی ها استفاده می شود؛ همه از یک استاندارد بین المللی پیروی می کنند و نمی توانند تشعشعات خود را بیش از حد استاندارد سلامت  مردمی تنظیم کنند.

 

اداره کل ارتباطات و فناری اطلاعات خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر