کد خبر: 827159 A

با حضور جوروند؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در مراسم افتتاح گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان در اهواز گفت: نهضت ورود بخش خصوصی به حوزه هنر در استان خوزستان به خوبی آغاز شده است.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان، آئین افتتاح گالری انجمن هنرهای تجسمی استان خوزستان ۲ آبان ماه با حضور محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، حجت الاسلام و المسلمین سید شهاب الدین طباطبایی مدیرکل حوزه هنری استان خوزستان، ناصر آریایی نیا معاونت هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، محمد عدیلی پور رئیس انجمن هنرهای تجسمی خوزستان و جمعی از هنرمندان و اصحاب رسانه و مطبوعات استان در محل انجمن هنرهای تجسمی جنب موزه هنرهای معاصر اهواز برگزار شد.

محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، در مراسم افتتاح گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان گفت: هم زمان با افتتاح گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان که به لحاظ وسعت و موقعیت در نوع خود کم نظیر است، دو نمایشگاه در اهواز آغاز به کار کردند که شب گذشته توسط استاندار خوزستان بازدید شد و امروز به طور رسمی افتتاح گردید.

جوروند در ادامه اظهار کرد: خوشبختانه نهضتی در استان خوزستان آغاز شده و بخش خصوصی در حال ورود به حوزه های مختلف هنر است و نمایشگاه و گالری و تماشاخانه افتتاح می کند و مسئله آمال و آرزوی دیرین همه ما بود که بخش خصوصی به حوزه های مختلف هنری ورود کند و دارای مکان و امکانات برگزاری رویدادهای هنری باشد که این اتفاق در استان خوزستان در حال انجام است و آن را به فال نیک می گیریم.

محمد جوروند در خصوص دو نمایشگاه موجود در گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان گفت: دوازدهمین سوگواره هنر عاشورایی در دو بخش پوستر و عکس در اهواز همزمان با افتتاح رسمی گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان از تاریخ ۲ تا ۸ آبان ۹۸ به عنوان دوازدهمین رویداد انجمن هنرهای تجسمی خوزستان افتتاح شد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان افزود: رویداد فوق در گستره ملی توسط حوزه هنری‌ انقلاب اسلامی در دو بخش پوستر‌ و عکس در اهواز شامل ۵۰ عکس و ۳۱ پوستر در دو نقطه اهواز به نمایش گذاشته شده است.

محمد جوروند در ادامه تصریح کرد: امروز پنج‌شنبه دوم آبان ماه، بخش پوستر در گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان واقع در بلوار ساحلی شرقی، ضلع جنوبی موزه هنرهای معاصر اهواز افتتاح شد و در روز جمعه سوم‌ آبان ماه ساعت ۱۷، نیز بخش عکس در جزیره گردشگری ریف واقع در بلوار ساحلی غربی کیانپارس، جنب پل هفتم افتتاح می‌شود.

جوروند در خصوص اولین سوگواره پوسترهای عاشورایی کیش در اهواز نیز گفت: همزمان با افتتاح رسمی گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان از تاریخ ۲ تا ۸ آبان ۹۸ به عنوان سیزدهمین رویداد انجمن هنرهای تجسمی خوزستان، اولین سوگواره پوسترهای عاشورایی کیش شامل ۴۸ پوستر در گستره ملی توسط معاونت فرهنگی اجتماعی منطقه آزاد کیش در اهواز آغاز به کار خواهد کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در پایان گفت: انشالله گالری انجمن هنرهای تجسمی استان خوزستان بعد از این دو رویداد محل عرضه و ارائه آثار هنرمندان استان خوزستان و هنرمندان کشوری باشد. 

 

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گالری انجمن هنرهای تجسمی خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر