کد خبر: 827152 A

بابادی خبر داد:

رئیس اداره نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت خوزستان: بر اساس یک خطای محاسباتی 50 میلیون ریال مازاد از بیماران دریافت شده بود.

به گزارش ایلنا از اهواز و به نقل از روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت خوزستان،  کیوان بابادی اظهار کرد: با توجه به تاکید مدیرکل محترم بیمه سلامت خوزستان، صیانت از حقوق بیمه شدگان خصوصا اقشار کم برخوردار و ضعیف و همچنین تعامل سازنده با ارائه دهندگان خدمات سلامت که از وظایف ذاتی حوزه نظارت و بازرسی و جزء تکالیف ویژه مجموعه بیمه سلامت است، سبب شد تا با دقت عمل از تضعیع  حقوق بیماران جلوگیری کنیم .

 وی عنوان کرد: با پیگیری و بررسی های فنی کارشناسی از دیدگاه رسیدگی به اسناد پزشکی، اداره نظارت و ارزشیابی بیمه سلامت خوزستان و حوزه نظارت بیمه تکمیلی آتیه سازان با کنترل اسناد و مدارک پزشکی بیماران متوجه خطای محاسباتی توسط یکی از بیمارستان های خصوصی در اهواز شدیم.

بابادی با اشاره به ارزیابی فنی در خدمات فوق تخصصی از نظر رعایت استانداردهای ارائه خدمت تشریح کرد: نقطه آغاز پذیرش بیمار بعنوان خط اول، نحوه ارائه خدمت بعنوان خط واسط، و بعد از ترخیص کنترل بر هزینه درمان درخواست شده از بیمار با توجه به صورتحساب ارائه شده به بیمه تکمیلی و چیدمان پازل های 3 گانه پذیرش، ارائه خدمت و تطابق هزینه درمان با سرویس دریافتی فوق تخصصی توسط حوزه نظارت بیمه سلامت و کارشناس فنی آتیه سازان منجر به بروز این مغایرت شد.

وی افزود: در نهایت اشتباه محاسباتی بیمارستان مذکور در اخذ کد اضافی خدمت بعلت تغییر در ارزش نسبی کدهای مربوطه موجب دریافت مبلغی بالغ بر ده میلیون ریال از هر بیمار شده بود.

بابادی ضمن تشکر از همکاری و توجه مسئولین بیمارستان، اشاره کرد :چهارشنبه 1 آبان ماه با اطلاع به همراهان بیماران بستری شده و مراجعه آنها به واحد محاسبات  بیمارستان بیش از 50 میلیون ریال به 5 بیمار برگشت داده شد.

اداره کل بیمه سلامت استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر