کد خبر: 824627 A

همزمان با اربعین حسینی؛

همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان، ابا عبدالله حسین(ع) و یاران با وفایش پیاده روی خودجوش و مردمی جاماندگان اربعین در مسیر قدمگاه حضرت خضر نبی(ع) در 7 کیلومتری آبادان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از آبادان، همزمان با اربعین سید و سالار شهیدان، ابا عبدالله حسین(ع) و یاران با وفایش پیاده روی خودجوش و مردمی جاماندگان از غافله عشق حسینی در روز اربعین با حضور خیل عظیم مردم آبادان و خرمشهر در مسیر قدمگاه حضرت خضر نبی(ع) در 7 کیلومتری آبادان برگزار شد.

افرادی که در مواکب مرز شلمچه در حال خدمت به زائران اربعین حسینی بودند نیز در این پیاده روی حضور داشتند.

مردم شهرهای آبادان و خرمشهر هرساله در اربعین حسینی از صبح زود پیاده‌روی خود را آغاز تا در نماز عشق حضور پیاده کنند و به ندای لبیک حسینی پاسخ مثبت داده و ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت (ع) نشان دهند.

دسته‌های سینه‌زنی، هیئت‌های مذهبی، موکب داران، حسینیه داران در این روز با برپایی مراسم‌های متنوع در مسیر پیاده‌روی و در کنار قدمگاه حضرت خضر نبی(ع) روز اربعین شهید دشت نینوا را گرامی داشته و با ناله‌های حضرت زینب کبرا (س) هم‌نوا می‌شوند.

لازم به ذکر است، قدمگاه حضرت خضر نبی(ع) در هفت کیلومتری شرق آبادان در ساحل رودخانه بهمنشیر و اروندکنار، رو به روی روستای طرة الحضر(گذرگاه خضر) قرار دارد.

گفتنی است، این بقعه در سال ۹۲۰ هجری بنا شده و یکی از زیارتگاه های مهم آبادان به شمار می رود. در بالای گنبد بقعه لنگری نصب شده که اهل محل می گویند مربوط به کشتی خضر بوده و به عنوان تبرک حفظ شده است.

آبادان اربعین حسینی (ع)
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر