کد خبر: 824558 A

مسابقات انتخابی تیم ملی قایقرانی کشور؛

قایقران اهل بندر ماهشهر در جایگاه نخست مسابقات قهرمانی قایقرانی استان خوزستان انتخابی تیم ملی قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار ایلنا از بندر ماهشهر، امید قنواتی ضمن اعلام خبر کسب عنوان برتر مسابقات قایقرانی انتخابی کشوری، از مسیر موفقیت خود سخن به میان آورد.

این ورزشکار بندر ماهشهری در گفت وگو با خبرنگار ایلنا، اظهار داشت: در حالی که تنها یکسال از ورودم به رشته قایقرانی می گذرد و تنها حدود چند ماه هست که بطور حرفه ای پارو میزنم اما به لطف خدا و سرمایه و پشتوانه ای به قامت یک خانواده موفق شدم از مسیر خروشان و پرتلاطم موفقیت به خوبی عبور کنم.

وی در پاسخ به این سئوال که هدف از انتخاب این رشته ورزشی چه بوده و بهتر نبود برای دیده شدن، فوتبال را انتخاب می کردید یا به سراغ ورزش حرفه ای و مطرح شهرستان یعنی بسکتبال می رفتید؟ گفت: هیچ موقع به دنبال مطرح شدن و خودنمایی نبودم و سعی داشتم بر اساس علاقه شخصی، استعداد، مصلحت و شرایط و خواستگاه اجتماعی خودم قدم بردارم و فکر میکنم همین دقت نظر، علاقه واقعی همراه با استعداد و سلامت کاری باعث سرعت پیشرفتم شده باشد.

قایقران برتر خوزستان عنوان کرد: پیش از ورود به ورزش قایقرانی، مدت ۸ سال ورزش شنا را به طور حرفه ای دنبال می کردم و به ورزش های آبی علاقه داشتم و وقتی که رشته قایقرانی را از نزدیک دیدم علاقمند به پیگیری و کار در این رشته شدم که در بندر ماهشهر زیر نظر آقای قادر نظارت و در اهواز زیر نظر آقای علی قنواتی آموزش دیده و تمرین کردم.

وی گفت: در همان ماه اول در یک تورنمنت آموزشی و مهارتی، مقام نخست را کسب کردم و این مهم باعث تقویت انگیزه و علاقمندی ام به قایقرانی شد و با حمایت های خانواده ام، قایقرانی را توسط آقای ایوب شریفی بطور کامل و حرفه ای در بندر ماهشهر، آموزش دیدم.

قنواتی در ادامه به مسابقات قایقرانی آب های آرام خوزستان اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مسابقات قایقرانی انتخابی کشور پس از دو روز با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

گفتنی است، این دوره از مسابقات در دو رشته کایاک و کانو به میزبانی شهرستان دزفول برگزار شد که امید قنواتی از شهرستان بندر ماهشهر در رشته کایاک یک نفره ۲۰۰ متر مقام اول و در کایاک ۱۰۰۰ متر مقام دوم را از حریفان خود ربود.

برترین های این تقابل در آبان ماه در استان بوشهر به مصاف هم خواهند رفت تا در مرحله انتخابی تیم ملی به رقابت بپردازند.

WhatsApp Image 2019-10-19 at 1.40.57 PM

WhatsApp Image 2019-10-19 at 1.40.56 PM

WhatsApp Image 2019-10-19 at 1.40.58 PM

خبرنگار: سالار قاسم پور

بندر ماهشهر مسابقات قایقرانی آب های خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر