کد خبر: 824539 A

مدیرکل راه‌آهن جنوب خبر داد:

مدیرکل راه آهن جنوب گفت: قطارهای بین شهری و فوق العاده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۷ درصد و قطارهای محلی و ایستگاه خرمشهر و شلمچه نیز ۱۶ درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در مرز شلمچه، عبدالکریم درویش زاده در جریان بازدید از روند خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مسیر خرمشهر به شلمچه دارای یک ریل باس با ظرفیت ۳۳۲ صندلی تعیین شده که قابلیت افزایش تا ۴۵۰ و حتی ۵۰۰ صندلی را دارد، یعنی در هر رام جا به جایی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفر پیش بینی شده است.

وی با اشاره به اینکه این ریل باس به صورت ۲۴ ساعته فعال و در حال حاضر نیز با ۱۵ رام در مسیر رفت و ۱۵ رام در مسیر برگشت فعالیت می کند که قابلیت افزایش تا ۴۰ رام نیز وجود دارد، توضیح داد: برای رفاه حال زائرانی که قصد عزیمت به شهرستان خرمشهر و مرز شلمچه را دارند نیز از اهواز دو قطار ریل باس به این مقصد تعیین شده که مسافران ورودی از استان تهران و شهروندان استان خوزستان می توانند با این دو ست ریل باس به سمت مقصد حرکت کنند.

مدیرکل راه آهن جنوب ادامه داد: ۳۰ رام رفت و ۳۰ رام برگشت تعیین شده که علاوه بر قطارهای روزانه عادی فعال هستند.

درویش زاده عنوان کرد: قطارهای سراسری تا ۳۰ مهرماه ۱۶۰ رام قطار تعیین شده که روزانه پنج رام رفت و برگشت برای ایام اربعین در نظر گرفتیم و ظرفیت قطارهای محلی که ۱۴ رام هستند نیز فعال تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: قطارهای بین شهری و فوق العاده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۷ درصد و قطارهای محلی و ایستگاه خرمشهر و شلمچه نیز ۱۶ درصد افزایش داشته است.

لازم به ذکر است، مرز شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر مهمترین گذرگاه مرزی زائران اربعین حسینی بعد از مرز مهران است که در اربعین امسال شاهد بیشترین تردد زائران بعد از مهران بوده است.

شلمچه همچنین تنها گذرگاه اختصاصی زائران خارجی است.

راه آهن جنوب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر