کد خبر: 824030 A

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور خبر داد:

رئیس ستاد اربعین وزارت کشور گفت: تا ساعت صفر بامداد امروز ۴۸ هزار زائر اربعین از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات شده و ۱۰۰ هزار نفر نیز بازگشتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در شلمچه، حسین ذوالفقاری در جریان بازدید از مرز شلمچه اظهار کرد: نیمی از این زائران در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند و به زائرانی که خودروی شخصی دارند توصیه می‌شود در بازگشت از سفر و قبل از رانندگی حتما استراحت کنند تا به سلامت به مقصد برسند؛ روند بازگشت زایران بدون هیچ مشکلی در حال انجام است.

وی افزود: در حال حاضر روند بازگشت زائران اربعین شتاب گرفته و رو به افزایش است. از ابتدای ماه صفر تاکنون سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر راهی کربلا شدند و ۲ میلیون نفر نیز بازگشتند.

رئیس ستاد اربعین وزات کشور توضیح داد: تا ساعت صفر بامداد امروز ۴۸ هزار زائر اربعین از مرزهای چهارگانه کشور راهی عتبات شده و ۱۰۰ هزار نفر نیز بازگشتند.

ذوالفقاری گفت: با افزایش روند بازگشت زائران تمهیدات لازم از نظر تغذیه و اسکان زائران پیش بینی شده است و روزانه تا ۳۰۰ هزار نفر اسکان و تغذیه می شوند و بیش از این نیز امکانپذیر است.

وی خاطرنشان کرد: برای شرایط غیرعادی در مرزها تدابیر لازم فراهم شده است، البته تاکنون نه در کشور ایران و نه در کشور عراق هیچ مشکل امنیتی نداشتیم.

حسین ذوالفقاری اربعین ۹۸
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر