کد خبر: 823710 A

استاندار کهگیلویه و بویر احمد در بازدید از شلمچه گفت: این استان 4 موکب مرکزی در شلمچه دارد که تا کنون از حدود 800 هزار نفر پذیرایی کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا مستقر در مرز شلمچه، حسین کلانتری در جریان بازدید از این مرز اظهار کرد: سال گذشته 10 هزار زائر از استان کهگیلویه به زیارت اربعین رفتند و این تعداد  تا به امروز به 33 هزار نفر رسیده است.

وی افزود: ستاد اربعین استان کهگیلویه و بویراحمد متشکل از 13 کمیته در راستای برنامه ریزی ستاد مرکزی اربعین فعالیت های خود را از پایان اربعین سال گذشته آغاز کردند و ما در شلمچه جلسه ای با استاندار خوزستان و مسئولان خرمشهر و آبادان داشتیم و به توسعه پارکینگ در این مرز کمک کردیم و بیش از 10 دستگاه ماشین آلات در اختیارشان قرار دادیم و همچنین مهندسانی برای کمک به این منطقه اعزام کردیم.

استاندار کهگیلویه و بویر احمد ادامه داد عنوان کرد: به منظور ارائه خدمات به زائران عزیز 31 موکب فعال از کهگیلویه و بویر احمد راه اندازی کردیم و 10 موکب از این استان در کربلا و نجف مستقر کردیم.

کلانتری گفت: 17 موکب در محورهای استان کهگیلویه و بویر احمد مستقر شده است و زائران کشورهای افغانستان، پاکستان، ترکیه و آذربایجان در این مسیر تردد می کنند؛ 4 موکب مرکزی نیز در شلمچه داریم که تا کنون از حدود 800 هزار نفر پذیرایی کردند.

6

 

 

 

 

عکاس: مرضیه بهبهانی

شلمچه استاندار کهگیلویه و بویر احمد راهپیمایی اربعین 98
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر