کد خبر: 818975 A

فرمانده انتظامی خوزستان خبر داد:

فرمانده انتظامی استان خوزستان از خروج بیش از 119 هزار زائر اربعین حسینی در 5 روز اول ماه صفر از مرزهای خوزستان خبر داد.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حیدر عباس زاده اظهار داشت: خروج زائران به عتبات عالیات برای گردهمایی اربعین حسینی در 5 روز اول ماه صفر از مرزهای شلمچه و چذابه 119 هزار و 136 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 600 درصد افزایش داشته است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: تعداد ورود زائران به کشور در این مدت زمان 28 هزار و 556 نفر بوده که درمقایسه با مدت مشابه سال گذشته 458 درصد نیر افزایش داشته است که در مجموع تردد افراد (ورود و خروج) 147 هزار و 692 هزار نفربوده که در مقایسه با سال قبل 566 درصد افزایش داشته است.

سردار عباس زاده بیان کرد: با استفاده از تجربیّات سال های گذشته نیروهای کافی در نظر گرفته و لایه های کنترل جمعیت طراحی شده و برنامه ریزی های لازم صورت گرفته تا زائران بدون هیچ گونه مشکلی ضمن پذیرایی در مواکب، راهی عتبات عالیات شوند .

فرمانده انتظامی خوزستان ادامه داد: توصیه و تاکید پلیس به زائرانی که با خودروی شخصی به مرزها مراجعه می کنند این است که ضمن رعایت مقرّرات راهنمایی و رانندگی، خودروهای خود را در مکان های معین شده پارک کنند.

وی با اشاره اینکه خادم زائر حسینی بودن یک افتخار است و نیروی انتظامی به این خادم بودن افتخار می کند. بیان داشت: پیام اربعین حسینی فضیلت و رحمت خداوند برای بشریت و مسلمانان است و هر چه با عظمت تر برگزار شود موجب پیوند ملت ها و دل ها خواهد شد.

نیروی انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر