کد خبر: 818119 A

سردار اشتری:

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال با کار شبانه روزی و ظرفیت سازی های مناسب روزانه ۷۰ هزار گذرنامه صادر می شود.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان خوزستان اظهار داشت: امسال برابر پیش بینی ها جمعیت زیادی برای عتبات عالیات مشرف می شوند به همین دلیل برای آمادگی بیشتر نیروی انتظامی  از حدود ۲۰ روز بعد از اربعین سال گذشته جلسات مشارکتی برای برگزاری باشکوه تر امسال  برگزار شده که آخرین جلسه آن نیز هفته قبل برگزار و هماهنگی ها صورت گرفت.

وی با بیان اینکه یکی از مجموعه‌هایی که بیشترین کار و نیرو را در این ایام  به کار گیری کرده،  نیروی انتظامی است، تصریح کرد: نیروی انتظامی در راهپیمایی اربعین حسینی از تمام ظرفیت استان ها همچنین نیروهای کمکی استفاده کرده و بیش از 30 هزار نفر در مرزها مشغول خدمت هستند .

سردار اشتری، مهمترین موضوعات مد نظر نیروی انتظامی را امنیت زائران، تسهیل در تردد و مسیرهای منتهی به مرزها دانست و گفت: سال گذشته در ایام ماه صفر روزی ۱۲ هزار گذرنامه صادر می شد که امسال با کار شبانه روزی و ظرفیت سازی به ۷۰ هزار گذرنامه در روز رسیده است.

این مقام عالی رتبه نیروی انتظامی ادامه داد: با توجه به این که احتمال می رود برخی از زائران که برای دریافت گذرنامه اقدام کرده اند در زمان مورد نظر آماده نشود، هماهنگی‌های لازم با کشور عراق صورت گرفت و توافق بر این شد که با برگ تردد موقت در این راهپیمایی شرکت کنند.

فرمانده ناجا بیان کرد: از ابتدای محرم تا روز سوم صفر 1 میلیون و 100 هزار درخواست صدور گذرنامه داشته ایم که نسبت به سال گذشته ۱۰۰ درصد افزایش داشته؛ همچنین تردد زائران در سال گذشته بیش از 87 هزار نفر بود که امسال به 453 هزار و 300 نفر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: در مرزهای چهارگانه حدود ۲۰ درصد گیت های کنترلی افزایش یافته و کنترل اولیه قبل از ورود به سالن های پایانه صورت می پذیرد.

سردار اشتری با تاکید بر اینکه نیروهای انتظامی، مرزبانی و یگان ویژه آمادگی کامل برای انجام ماموریت اربعین حسینی دارند، گفت: خداوند را شاکریم که خدمتگزار زائران اربعین حسینی باشیم و این برکتی برای یک سال کار ما است و انشاء الله مورد رضای امام زمان (عج) و امام حسین (ع) باشد.

فرمانده نیروی انتظامی در پایان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با تمام توان برای خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین (ع)  در مسیر رفت و برگشت  آماده می باشد.

نیروی انتظامی استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر