کد خبر: 817241 A

وحید کیانی:

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان با اشاره به برگزاری بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در خوزستان، گفت: با برگزاری چنین رویدادهایی در تلاش هستیم تا ظرفیت های استان را در حوزه ادبیات بومی تقویت کنیم.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان، مرحله استانی بیست‌ و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی در استان خوزستان صبح امروز سه‌شنبه 9 مهرماه با حضور فرماندار اهواز، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری خوزستان مدیرکل کانون خوزستان، مشاور امور هنری استاندار خوزستان و جمعی از مدیران استانی و شهری آغاز به کار کرد.

کلان‌شهر اهواز، 9 و 10 مهرماه میزبان مرحله استانی این جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان خوزستان است.

در این مرحله از جشنواره، 32 قصه گوی برتر شهرهای مختلف استان خوزستان در بخش قصه‌گویی صحنه‌ای شامل زنان و مردان، دختران و پسران و مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‎ها در روزهای 9 و 10 مهرماه از ساعت 8:30 الی 16:30 در سالن شهید جمال پور شهرداری اهواز، جنب فرمانداری به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

وحید کیانی در این مراسم ضمن گرامی داشت 10 مهرماه روز همبستگی با کودکان فلسطینی، اظهار کرد: وقتی از فرهنگ حرف میزنیم، از گستره و بستر بسیار وسیعی صحبن می کنیم که دارای شمول فراوانی از جمله توجه به مبانی هویتی و تاریخی مردمان و سرزمینی است که در آن زندگی می کنیم.

وی ادامه داد: قصه و قصه گویی که با آغاز خلقت آدمی شکل گرفته است یکی از این مبناهای مشترک میان جوامع و قومیت ها است که در این جشنواره به دنبال آن هستیم.

کیانی بیان کرد: امیدواریم استان خوزستان با وجود اقوام مختلف و ظرفیت های خوبی که در حوزه ادبیات بومی در اختیار دارد، بتواند این ظرفیت ها را بیش از پیش فعال کند و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان نیز با برگزاری چنین رویدادهایی در تلاش است تا ظرفیت های استان را در حوزه ادبیات بومی تقویت کند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان ابزار امیدواری کرد: دامنه این برنامه ها به شهرستان ها، روستاها و همچنین مناطق عشایری استان نیز کشیده شود و بتوانیم چنین رویدادهایی را در گستره ای وسیع تر از گستره کنونی برگزار کنیم.

لازم به ذکر است، حبیب پیام مدرس دانشگاه و پژوهشگر حوزه‌ی ادبیات بومی، لیلا قنواتی فرد کارشناس فرهنگی کانون خوزستان و فعال حوزه‌ی قصه‌گویی و هادی ملکی مدرس، بازیگر، کارگردان و نویسنده تئاتر و فیلم‌سازی داوران این جشنواره هستند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر