کد خبر: 815029 A

رئیس بنیاد مسکن کشور خبر داد:

رئیس بنیاد مسکن کشور گفت: کار احداث سیل بندهای ۱۳ روستای خوزستان طی ۳ ماه آینده تکمیل خواهد شد.

به گزارش‌خبرنگار ایلنا از اهواز، علیرضا تابش پیش از ظهر امروز، پنجشنبه ۴ مهرماه در حاشیه بازدید از روستای سیل‌زده یکاویه شهرستان باوی اظهار کرد: طراحی اینکه کدام روستا سیل بند نیاز دارد، نیاز به مطالعه طرح‌های بالادستی داشت که طی قراردادی با دانشگاه چمران به صورت علمی در دست اجراست و مرحله به مرحله به بنیاد مسکن اطلاع رسانی می‌شود.

وی افزود: احداث سیل بند ۱۳ روستا با اعتبار حدود ۲۲ میلیارد تومان نیاز به ۳ ماه زمان دارد که برای این منظور برنامه ریزی کرده ایم، همچنین برای ۴۵ روستای دیگر مطالعات در حال انجام است که پس از حصول نتایج طی جلسه ای با استاندار خوزستان تقسیم کار بین دستگاه های متولی صورت خواهد گرفت.

تابش حصول نتیجه مطلوب را منوط به بدون مطالعه صحیح، علمی و مبتنی بر اطلاعات درست دانست و گفت: دست زدن به زمین بدون مطالعات علمی کار خطرناکی است و بدین منظور برنامه ریزی هایی کردیم که با انتقال امکانات از استان های دیگر احداث این سیل بند ها در زمان مورد نظر به پایان برسد.

رئیس بنیاد مسکن کشور تاکید کرد: ما کار دراز مدت و اصولی می کنیم‌ که در آینده بتوانیم از آن دفاع کنیم به همین جهت شاید برخی پروژه ها بیش از یک سال به زمان نیاز داشته باشد ممکن است در این میان با بارندگی ها نیز مواجه شویم که مسئولیت آن به عهده ستاد بحران و استانداری خوزستان است.

لازم به ذکر است، روستای سیل زده یکاویه از شهرستان باوی اولین روستای است که کار احداث سیل بند در آن آغاز شده است.

WhatsApp Image 2019-09-26 at 12.05.52 AM

خبرنگار: مریم جم

بنیاد مسکن کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر