کد خبر: 814261 A

عصر امروز صورت گرفت؛

حجت الاسلام علی‌اکبر ناطق نوری در ادامه بازدیدهای خود از مجتمع های تولیدی استان خوزستان از شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس بهبهان بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از اهواز، حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری عصر امروز سه شنبه ۲ مهرماه، از شرکت پالایش گاز بید بلند خلیج فارس شهرستان بهبهان بازدید کرد.

لازم به ذکر است، شرکت پالایش بید بلند خلیج فارس با هدف استفاده حداکثری از ذخائر راهبردی نفت و گاز و تاکید بر حفظ و توسعه ظرفیت های تولید نفت و گاز کشور و با هدف افزایش ارزش افزوده از طریق تکمیل زنجیره ارزش صنعت نفت و گاز در گستره استان های خوزستان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد، اقدام به تکمیل این طرح ملی با راهبری شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس کرده است.

همچنین این پروژه با بودجه ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار با ۹۸ درصد پیشرفت کار در حال انجام است که تا پیش از پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

این طرح برای تولید سالیانه ۱۰/۳ میلیون تن متان، ۱/۵ میلیون تن اتان، یک میلیون تن پروپان، نیم میلیون تن بوتان، نیم میلیون تن کاندنست و ۰/۹ میلیون تن گاز اسیدی، به خوراکی معادل ۱۰/۵ میلیون تن در سال گاز ترش و همچنین ۲/۲۵ میلیون تن در سال گاز شیرین نیاز دارد.

خبرنگار: مریم جم

بهبهان گاز بیدبلند خلیج فارس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر