کد خبر: 811839 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان اعلام کرد:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: پنج روستای در معرض خطر پس از چندین دهه از خطر رهایی پیدا می‌کنند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران خوزستان، کیامرث حاجی زاده روز چهارشنبه در کارگروه بنیاد مسکن استان خوزستان در اداره کل مدیریت بحران استانداری، اظهار داشت: این روستاها در چند دهه اخیر مشکلات فراوانی داشتند که با پیگیری‌های که در این سال‌ها صورت گرفت برای رفع خطر از آن‌ها به جمع‌بندی رسیده‌ایم.

وی بیان کرد: در روستای "میراحمد غریبی‌ها" ایذه، کار ساخت منازل جدید در منطقه‌ای روبروی روستا از مهر ماه سال جاری آغاز می شود و در روستای "چمه کنار" شوشتر نیز همین اتفاق خواهد افتاد و در همان منطقه ی روستا، جابجا  و کار احداث آغاز می شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان ادامه داد: همچنین رفع خطر از روستای "سچگان" در گلگیر مسجدسلیمان انجام شده است، انتقال خانوارهای روستای "درآویزه" شهرستان باوی نیز صورت گرفت، و احداث منازل برای روستای "صحنه" شادگان نیز در زمین مصوب جدید، در حال انجام است.

وی با اشاره به توزیع لوازم اهدایی ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) در مناطق سیل زده، گفت: مشکلاتی در نحوه توزیع و تکمیل این اقلام وجود داشت؛ لذا کمیته نظارت برای حل مشکل توزیع تشکیل شد تا حقی از هیچ کدام از سیل زدگان ضایع نشود.

حاجی زاده با اشاره به تکالیف دستگاه های اجرایی در قبال بحران های استان، توضیح داد: استان خوزستان سه سال در بحران، مدیریت شده است. برای همین در استان خوزستان مردم علاوه بر مشکلات عادی که داشتند با بحران هایی نیز روبرو بودند که باید در کاهش این بحران ها تلاش کنیم.

وی با اشاره به پیشگیری برای سیل آینده ادامه داد: در مهرماه میزان باران‌ها نرمال و در آبان ماه بیش از نرمال است و در فروردین و اردیبهشت نیز ترسالی را خواهیم داشت، بنابراین باید امکانات برای مقابله با سیلاب ساماندهی شوند.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر