کد خبر: 811361 A

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفت: برای ترمیم و استحکام بخشی سیل بندها، استاندار دستور داده بخشی از اعتبارات زیرساختی که در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها است در اختیار معاونت عمرانی قرار گیرد تا فرمانداری ها نسبت به احداث و ترمیم سیل بندها اقدام کنند.

به گزارش ایلنا از خوزستان و به نقل از روابط عمومی مدیریت بحران خوزستان، کیامرث حاجی زاده اظهار داشت: کارگروه مقابله با سیلاب در تاریخ ۱۳ مردادماه ۹۸ تشکیل شد و اخطارها و هشدارهای لازم نیز داده شده است.

وی افزود: اخیرا قانون جدید سازمان مدیریت بحران کشور تغییر کرده و براساس این قانون کارگروه ها لغو شده و به سمت دیگری رفته است، بدین صورت که در این قانون وظایف دستگاه های متولی مشخص است و تمامی شبهات رفع شده است.

وی در خصوص میزان آمادگی استان برای جلوگیری از تبعات سیل پیش رو، گفت: امسال از ما پذیرفته نیست که بگوییم نمی دانستیم و غافلگیر شدیم، چرا که براساس پیش بینی هواشناسی اعلام شده است میزان بارندگی در مهرماه نرمال و در آبان ماه بیش از نرمال است از سوی دیگر نیز در فروردین و اردیبهشت ترسالی داریم، لذا ضرورت دارد در خصوص اقدامات پیشگیرانه از سیل کار شود و منتظر اعتبارات نباید ماند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان با بیان این که باید از امکانات درون استانی برای پیشگیری از سیل پیش رو استفاده کرد، توضیح داد: برای ترمیم و استحکام بخشی سیل بندها، استاندار دستور داده بخشی از اعتبارات زیرساختی که در اختیار شهرداری ها و دهیاری ها است در اختیار  معاونت عمرانی قرار گیرد تا فرمانداری ها نسبت به احداث و ترمیم سیل بندها اقدام کنند.

وی گفت: در ستاد مدیریت بحران نیز برخی نقاط سیل بندها را با تقسیم بندی کار، میان شرکت های استانی آغاز کرده ایم، مثلا در اهواز، سوسنگر  و کارون کار در برخی مناطق شروع شده است.

حاجی زاده بیان کرد: باید به فکر مراکز پخش سیلاب باشیم و روی بحث تالاب بامدژ و کات آف زدن در رودخانه ها اقدام عاجل صورت گیرد مثلا در حوزه بامدژ باید با استفاده از ماشین آلات اجاره ای و کمک گرفتن از دیگر دستگاه ها کار انجام شود و تلاش کنیم در نقاطی که رودخانه از مسیر اصلی خودش منحرف شده را به بستر اصلی خودش بازگردانیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان تصریح کرد: ضرورت دارد یک جلسه اختصاصی طی هفته آینده با حضور فرمانداران شهرستان ها حاشیه رودخانه کرخه و مسئولان سازمان آب و برق در باره حوضه آبریز کرخه برگزار شود و درباره این حوضه آبریز تصمیم گیری گردد و فکر عاجلی پیش از شروع آغاز بارش‌ها انجام شود.

بحران استان خوزستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر